Ogrzewanie domu gazem propan

Jakie korzyści płyną z ogrzewania domu gazem LPG? Od ubiegłego roku, prawo w naszym kraju zakazuje ogrzewania domów i mieszkań przy pomocy pieców, opalanych niskiej jakości węglem. W związku z tym, wielu właścicieli nieruchomości, w szczególności domów jednorodzinnych, poszukuje alternatywnych źródeł ogrzewania. Idealnym rozwiązaniem wydaje się być gaz propan (LPG), który zaliczany jest do alternatywnych źródeł energii, ponieważ jego spalanie jest bardziej ekologiczne.

Ogrzewania domu gazem propan

Największą zaletą ogrzewania domu gazem propan, jest ekologia. Propan jest bowiem gazem czystym chemiczne i podczas spalania nie emituje do atmosfery tylu szkodliwych związków. Zakłada się, że LPG podczas spalania, emituje do atmosfery nawet 20 % mniej dwutlenku węgla niż olej opałowy i nawet 50 % mniej dwutlenku węgla niż węgiel. Podczas spalania propanu, nie produkuje się również szkodliwa sadza.

Gaz propan w domowym użytku możemy zastosować również do innych rzeczy. Gazem możemy również podgrzewać wodę, zasilać nim kominki gazowe, czy używać do gotowania na kuchni gazowej. Dzięki temu, jest to rozwiązanie kompleksowe, zapewniające energie cieplną dla całego domu.

Ogrzewanie domu propanem jest bezobsługowe. Nie musimy w tym wypadku gromadzić drzewa na podpałkę, dorzucać do pieca, czy sprzątać i usuwać pozostałości. Z instalacji możemy korzystać 24 godziny na dobę, bez wykonywania żadnych dodatkowych czynności.

Ile kosztuje ogrzewanie propanem ?

Ogrzewanie domu propanem jest bardzo atrakcyjne cenowo, ponieważ 1 kilogram propanu, jest w stanie wytworzyć nawet dwa razy więcej ciepła, niż paliwa stałe. Do ogrzewania domu gazem LPG potrzebujemy jednak zbiornika, który należy wydzierżawić. Podsumowując jednak wszystkie koszty z tym związane, propan jest nadal konkurencyjny cenowo z paliwami tradycyjnymi. Zbiornik na gaz tankowany jest zazwyczaj raz do roku, dzięki czemu przez cały ten okres, mamy gwarancję stałej ceny. Co bardzo istotne, w przypadku tankowania dużej ilości gazu, firmy chętnie negocjują jego cenę lub oferują dowóz do klienta gratis.

Źródło: Lpgdirect.pl