Czym są pomoce lokomocyjne w sklepie medycznym?

czym-sa-pomoce-lokomocyjne-w-sklepie-medycznym

Możliwość samodzielnego poruszania się to podstawowa umiejętność każdego człowieka. Niestety ze względu na różnego rodzaju urazy, choroby czy po prostu wraz z biegiem czasu poruszanie się może sprawiać pewne problemy. W takich sytuacjach najlepiej wyposażyć się w pomoce lokomocyjne, które ułatwią tę czynność. Jakie pomoce lokomocyjne dostępne są w sklepach medycznych i czym się one wyróżniają?

Rodzaje pomocy lokomocyjnych

Szukasz funkcjonalnych sprzętów, które ułatwią poruszanie się i usprawnią rehabilitację chorych osób? Zapotrzebowanie na sprzęt rehabilitacyjny jest na tyle wysokie, że producenci zaczęli dostosowywać poszczególne modele do konkretnych potrzeb użytkowników.

Obecnie wyróżnia się przynajmniej kilka najpopularniejszych pomocy lokomocyjnych. Z tego właśnie powodu w placówkach takich jak sklep medyczny i wypożyczalnia medyczna ZDROWIE w Nakle znajdziesz szeroki asortyment tego typu produktów.

Do pomocy lokacyjnych zalicza się między innymi balkoniki rehabilitacyjne. Są one szczególnie powszechne wśród seniorów, którym samodzielne poruszanie się sprawia już pewne trudności. Z balkoników korzystają również osoby dotknięte nieszczęśliwymi wypadkami, które zaburzyły pracę dolnych kończyn. Do tego typu sprzętu niezbędne są sprawne ręce.

Kolejnym sprzętem medycznym ułatwiającym chodzenie są kule ortopedyczne. Te z kolei najczęściej są wykorzystywane przez osoby dotknięte różnego rodzaju kontuzjami. Zapewniają one dodatkową stabilizację podczas chodu i wspomagają proces rehabilitacji. W zależności od potrzeb możesz zdecydować się na kule łokciowe bądź pachowe.

Potrzebna Ci pomoc lokomocyjna dla osoby w podeszłym wieku? Dobrym rozwiązaniem są laski inwalidzkie, które ułatwiają pokonywanie różnego rodzaju przeszkód i stopni. Przydatne okazują się one głównie w przypadku osób z osłabioną koordynacją ruchową oraz urazami poszczególnych części ciała. Przy pomocy laski odciąża się jedną stronę ciała, przez co nacisk podczas chodzenia nie jest aż tak odczuwalny.

Jak wybrać najlepszy sprzęt medyczny?

Szukasz pomocy lokomocyjnych dla siebie bądź bliskiej Ci osoby? Podczas wyboru odpowiedniego sprzętu musisz uwzględnić kilka istotnych aspektów. Przede wszystkim zwróć uwagę na dolegliwości oraz stan zdrowia danej osoby.

Istotny jest również wzrost. Niedopasowany rozmiar sprzętu rehabilitacyjnego sprawi, że nie będzie on funkcjonalny, przez co korzystanie z niego okaże się znacznie bardziej utrudnione. Pomoce lokacyjne muszą być również wytrzymałe oraz praktyczne w obsłudze. Dzięki temu poruszanie się stanie się dużo prostsze.