Czy materace sprężynowe są wygodne?

Czy materace sprężynowe są wygodne?

Konstrukcja nowoczesnych materacy sprężynowych bazuje obecnie na bardzo dużej liczbie komponentów, które działają niezależnie od siebie. Wysoka elastyczność punktowa oraz wydzielenie kilku stref twardości sprawiają, że sen na nich jest w pełni komfortowy i zdrowy dla kręgosłupa. Czym charakteryzują się materace sprężynowe? Dlaczego warto je wybierać i czy są wygodne?

Jakie cechy mają materace sprężynowe?

Materace sprężynowe są cenionym rozwiązaniem, które odznacza się wysoką trwałością i gwarantuje komfort wypoczynku. Zastosowanie innowacyjnych technologii sprawia, że obecnie materace kieszeniowe multipocket i multipocket plus gwarantują perfekcyjne podparcie kręgosłupa. Ponadto są odporne na odkształcenia i zapewniają w pełni efektywny sen. Wśród najważniejszych cech charakterystycznych dla tego rodzaju wkładów wymienić więc można:

– trwałość,
– optymalne podparcie kręgosłupa,
– wysoką elastyczność punktową,
– aż siedem stref twardości,
– połączenie zalet materacy piankowych i kieszeniowych w jednym wkładzie. 

Jakie są rodzaje materacy sprężynowych?

Tradycyjne materace sprężynowe bonellowe są obecnie zastępowane przez nowoczesne modele kieszeniowe, multipocket i Pocket Plus. Zmiana konstrukcji wkładów oraz sposobu rozmieszczenia sprężyn pozwoliła na płynne przejście z typowej elastyczności powierzchniowej na elastyczność punktową. Zapewnia ona znacznie większy komfort i wygodę snu. Ponadto materace sprężynowe można podzielić na trzy główne rodzaje. 

Materace kieszeniowe

Materac kieszeniowy zbudowany jest ze sprężyn, z których każda znajduje się w osobnej materiałowej kieszonce. Nowoczesne wersje wkładów są wyposażone w bardzo dużą liczbę sprężyn o niewielkich rozmiarach. Dzięki temu mogą one równomiernie rozkładać ciężar użytkownika na całej powierzchni materaca. Zastosowanie zaawansowanego systemu sprężyn pozwala również wydzielić kilka stref twardości. 

Materace multipocket 

Materace typu multipocket są propozycją z górnej półki, przeznaczoną dla osób, dla których jakość snu stanowi priorytet. Konstrukcja zbudowana jest na podobnej zasadzie, jak w przypadku klasycznych materacy kieszeniowych. Różnica polega jednak na tym, że w tego typu wkładzie znajduje się znacznie więcej sprężyn, które dodatkowo są różnej wielkości. multipocket to propozycja z górnej półki, przeznaczona dla osób, dla których jakość snu stanowi priorytet. Skutkuje to perfekcyjnym podparciem i komfortem na najwyższym poziomie.

Materace multipocket plus

Materace multipocket plus to najwyższa półka wkładów sprężynowych. W porównaniu do poprzednich wersji mają one najwięcej sprężyn rozmieszczonych na jednym metrze kwadratowym materaca. Ponadto mają one niewielką średnicę i dużą wysokość. Ich drobna budowa oraz bardzo gęste rozłożenie pozwoliły osiągnąć maksymalną elastyczność punktową, idealne podparcie kręgosłupa i perfekcyjną sprężystość podłoża do spania.