2 akcesoria ochronne dla koni, które musisz mieć

2 akcesoria ochronne dla koni, które musisz mieć

Jazda konna to Twoja pasja? W takim razie, jeżeli jesteś właścicielem wierzchowca, musisz zadbać o jego komfort i bezpieczeństwo. Aby się o to zatroszczyć we właściwy sposób, musisz zaopatrzyć się w odpowiednie akcesoria ochronne dla koni. Zastanawiasz się nad tym, co musisz kupić? Czytaj dalej, a przedstawimy Ci 2 produkty, których nie może zabraknąć w stajni Twojego konia.

Jakie akcesoria ochronne dla koni musisz kupić?

Aby Twój koń mógł cieszyć się dobrym zdrowiem i samopoczuciem, musisz właściwie się nim opiekować. Jakie akcesoria dla koni musisz mieć, aby było to możliwe?

1. Derka

Dla niektórych wierzchowców derki są konieczne, z kolei inne podczas ich noszenia mogą się przegrzać, co będzie skutkować chorobą. Musisz więc dostosować tego typu produkt do potrzeb swojego rumaka. Jakie są zalety stosowania takiego artykułu? Jego funkcje są zależne od wybranego modelu, ale może pomóc Ci dobrze osuszyć zwierzaka po treningu, zapewnić mu ciepło, ochronić przed deszczem i owadami, a także przed zabrudzeniem sierści. Decydując się na takie akcesorium, musisz je dobrze dopasować do wymiarów swojego konia.

2. Nauszniki

Kolejnym akcesorium, które pomoże Ci chronić swojego wierzchowca, są nauszniki. Choć laik mógłby stwierdzić, że koń w nausznikach wygląda zabawnie, to jednak profesjonalista zdaje sobie sprawę z tego, że czasami to naprawdę konieczny produkt. Jego rolą jest zarówno ochrona przed mrozem czy wiatrem, jak i przed uciążliwymi muchami. Ponadto nauszniki mają tłumić dźwięki dookoła płochliwego zwierzęcia tak, aby się nie spłoszyło. Jeźdźcy często wybierają takie modele, które dodatkowo pozwolą im zadbać o efektowny wizerunek swojego pupila.

Decydując się na ochronne akcesoria dla koni, zadbasz o ich komfort, zdrowie i bezpieczeństwo. Internauci, którzy poszukują tego typu artykułów, często decydują się na zakupy w e-sklepie AGRI SUDETY. To miejsce stworzone przez pasjonatów, którzy doskonale znają potrzeby zarówno koni, jak i ich hodowców czy jeźdźców.