O jakiej porze roku najlepiej wybrać się w polskie Tatry?

o-jakiej-porze-roku-najlepiej-wybrac-sie-w-polskie-tatry

Polskie góry od dawna są celem licznych wycieczek. Trudno się dziwić, w końcu stanowią one miejsce pełne malowniczych widoków i okazji do różnego rodzaju aktywności. Kiedy jest jednak najlepszy moment, aby wybrać się w góry, przede wszystkim w Tatry? Przeczytaj tekst, aby poznać odpowiedź na to pytanie i dowiedzieć się, jak można miło spędzić czas na południu Polski.

Co można robić w Tatrach?

Polskie góry mają to do siebie, że można znaleźć sobie tam zajęcie w zasadzie niezależnie od pory roku. Zima to świetny czas dla miłośników nart czy snowboardu, wiosna i lato są z kolei idealne na piesze wędrówki. Poza tym polskie góry cały czas raczą turystów niepowtarzalnymi widokami. Urlop w Tatrach można spędzić także, zwiedzając muzea oraz próbując lokalnych przysmaków w klimatycznych kawiarniach i restauracjach. Zdecydowanie warto zapoznać się również z kalendarzem wydarzeń organizowanych w górach. W Tatrach można na przykład wziąć udział w imprezach biegowych czy innych eventach, nie tylko sportowych. Dobrze zapoznać się z dostępnymi opcjami przed zarezerwowaniem noclegu w hotelu, tak aby wybrać dogodną dla siebie lokalizację oraz termin. Sam nocleg również ma znaczenie, bo to między innymi od wygody pokojów i jakości oferowanych usług zależy gwarancja efektywnego odpoczynku. Dlatego poszukując klimatycznego hotelu w Tatrach warto zwrócić uwagę na alternatywną rozrywkę pod dachem w razie nieprzyjemnej pogody.

Kiedy warto pojechać w góry?

Tak naprawdę nie istnieje termin wyjazdu w góry, który sprawdziłby się idealnie dla każdego. Wiele zależy od oczekiwań oraz od preferowanych sposobów spędzania czasu. Sporo osób wybiera się w góry w czasie wakacji lub ferii zimowych, bo wtedy uczniowie mają wolne. W dodatku latem pogoda dopisuje, a przełom stycznia i lutego to zwykle idealna pora na narty.

Osoby, które mogą pozwolić sobie na urlop w innej porze roku, mogą jednak udać się w Tatry w mniej obleganym terminie. Wówczas zaletą będzie również większa dostępność noclegów. Przykład warty rozważenia stanowi Hotel Eco Tatry Holiday & Spa ***, który w razie brzydkiej pogody oferuje gościom dostęp do strefy rozrywki i SPA. Bliska odległość do Doliny Kościeliskiej i Drogi pod Reglami zapewni rozrywkę latem, a obecność stacji narciarskich i tras narciarstwa biegowego zimą. Po wycieczce na szlak można zrelaksować się, także w Kawiarni – Caffe Bar „Liliowy”.

Ważnymi kryteriami są upodobania dotyczące spędzania wolnego czasu, ale również to, kto będzie brał udział w wycieczce – przykładowo podróżowanie z dziećmi wymaga nieco innych warunków. Warto również poświęcić nieco uwagi wyborowi hotelu, żeby zapewnić sobie komfort i efektywny odpoczynek.