Cykl Bridgertonowie, czyli książki o miłości, obok których nie można przejść obojętnie

Saga „Bridgertonowie” to opowieść o przyjaźni, miłości oraz różnych intrygach dotykających głównych bohaterów. Na jej kanwie powstał też popularny serial dostępny na platformie Netflixie, który także wpłynął na zwiększenie popularności książek. O czym dokładnie jest ta saga? Dlaczego warto po nią sięgnąć? Sprawdźmy to!

O czym jest seria „Bridgertonowie”?

Cykl Bridgertonowie to seria historycznych romansów Julii Quinn. Akcja toczy się w XIX-wiecznej Anglii, a głównymi bohaterami jest ośmioro rodzeństwa, a także ich matka. Cykl składa się z ośmiu tomów, a każdy z nich to historia jednego z członków rodzeństwa. Wszyscy poszukują miłości, jednak na drodze ku temu stają im różne przeszkody. Aby sukcesywnie poznawać ich historie, najlepiej czytać książki po kolei, rozpoczynając od „Bridgertonowie: Mój książę”, w której główną bohaterką jest Daphne, nieustannie marząca o wyjściu za mąż.

Kolejną książką z cyklu jest „Bridgertonowie: Ktoś mnie pokochał”. Poznajemy w niej Anthony’ego, uwodzącego kawalera, który nie planuje się ustatkować. W końcu staje jednak przed miłosną próbą, a perypetie z tym związane są pełne intryg, ale i subtelnego poczucia humoru.

Tom 3 to „Bridgertonowie: Propozycja dżentelmena” z bohaterem o imieniu Benedict. Akcja przypomina opowieść o kopciuszku, podczas balu w ręce głównego bohatera wpada bowiem nieśmiała Sophie. Od tego momentu Benedict nie może o niej zapomnieć, a także staje się zupełnie niewzruszony na zaloty innych kobiet.

Czwarta część to „Bridgertonowie: Miłosne tajemnice”. W niej czytelnik zapoznaje się z Colinem, a także szalejącą za nim Penelopą Featherington. Okazuje się jednak, że mężczyzna ukrywa niejeden sekret, podobnie jak i sama Penelopa.

Piąty tom z cykli nosi nazwę „Bridgertonowie: Oświadczyny”. Jak wskazuje tytuł, głównym wątkiem są w nim oświadczyny Elosie, która przed nimi nie spotkała swojego wybranka. Opowieść jest więc drogą, którą bohaterowie pokonują, aby poznać się i… być może w sobie zakochać?

Kolejny tom to „Bridgertonowie: Grzesznik nawrócony”. Jego bohaterką jest Francesca, której udało zawrócić się w głowie bawidamkowi Michaelowi Stirlingowi. Droga tych dwojga jest jednak pełna przygód i niespodziewanych zwrotów akcji, które nie pozostawiają czytelnika obojętnym.

Bridgertonowie: Magia pocałunku” to część siódma, w której poznajemy historię Hiacynty. To piękna i inteligenta dziewczyna, która staje przed zadaniem przetłumaczenia kryjącego wiele sekretów pamiętnika Garetha St. Claira. W jaki sposób wpłynie to na ich dalsze losy? Czy słowo pisane ich połączy, czy rozdzieli?

Natomiast ostatnia część to „Bridgertonowie: Ślubny skandal”. W niej czytelnik poznaje Gregory’ego, czyli niepoprawnego romantyka wierzącego, że gdy spotka miłość swojego życia, to będzie o tym od razu wiedział. Właśnie tak się dzieje, jednak kobieta jego marzeń…. jest zakochana w kimś innym. Na drodze Gregory’ego pojawia się jednak inna kobieta, która – jak się okaże – stanie się jeszcze bliższa jego sercu.

Od książek do hitu Netflixa

Popularność książek z tej serii sprawiła, że na ich kanwie powstał serial Netlixa o tym samym tytule. Serial błyskawicznie stał się jednym z najchętniej oglądanych, zarówno w Polsce, jak i w innych krajach. Już wiadomo, że fani mogą oczekiwać 3 sezonu, który ma poruszać historię Colina i Penelope. Oznacza to jednocześnie, że autorzy serialu nie trzymają się w sposób sztywny chronologii znanej z książek.

Szukający romantycznych historii czytelnicy z pewnością nie zawiodą się serią Bridgertonowie. A Ty? Czy jej lektura dopiero przed Tobą?