Zdrowy lunch box z Monbento – pudełkami na lunch z odżywczym zestawem w sam raz do pracy

Coraz więcej osób korzysta z lunch boxów marki Monbento podczas przygotowywania drugiego śniadania do pracy. Popularność tych pojemników rośnie z każdym dniem, nie tylko z powodu ich niezwykłej elegancji, ale również i innych powodów.

Zdrowie przede wszystkim

Pojemniki na żywność marki Monbento są całkowicie bezpieczne dla człowieka i środowiska. Produkuje się je z materiałów wysokiej jakości i nie zawierają substancji szkodliwych, jak np. BPA, czyli Bisphenol A, czyli syntetyczny estrogen, który jest powszechnie stosowany do produkcji plastiku i poliwęglanu. Badania naukowe wykazały, że długotrwały kontakt z BPA może wywierać ujemnie skutki zdrowotne (np. przedwczesne dojrzewanie płciowe u dziewczynek, spadek jakości nasienia u mężczyzn, zaburzenia układu moczowego u chłopców, guzy przednowotworowe itp.). Lunch boxy Monbento nie wchodzą w reakcje z żywnością i nie pochłaniają zapachów. Dzięki tym pojemnikom łatwiej również kontrolować posiłki w pracy i utrzymać dietę.

Dbałość o środowisko

Lunch boxy Monbento są również bardzo ekologiczne. Większość pojemników produkowanych z tworzyw sztucznych jest słabej jakości. Po krótkim czasie użytkowania odbarwiają się, matowieją lub ulegają odkształceniom. Lunch boxy Monbento są trwałe i wytrzymałe na uszkodzenia mechaniczne i promieniowanie słoneczne. Są również odporne zarówno na wysokie, jak i niskie temperatury. Więcej informacji na ten temat można znaleźć w innej publikacji: „Monbento to nie tylko eleganckie pojemniki na lunch do pracy. Poznaj, czym jest zero waste?„.

Wygoda

Lunch boxy Monbento pozwalają w bardzo wygodny i bezpieczny sposób zapakować i przetransportować gotowe posiłki (nawet w postaci płynnej, ponieważ pojemniki są zamykane hermetycznie). Duża pojemność i obecność kilku przegródek sprawia, że można łatwo i estetycznie umieszczać w nich różne rodzaje potraw, zup, surówek i napojów, bez zmieszania ze sobą.

Praktyczność i funkcjonalność

Pojemniki Monbento umożliwiają zachowanie świeżości wcześniej sporządzonych dań oraz spożycie ich w dowolnym miejscu. Ponadto można w nich zamrażać żywność i podgrzewać ją w kuchenkach mikrofalowych. Są łatwe do utrzymania w czystości. Nadają się także do mycia w zmywarce. Są niezwykle pakowne i lekkie, a ponadto szczelne, dzięki czemu można w nich przechowywać zupy i sosy, bez obawy zabrudzenia wnętrza torby.

Dzięki zdrowym i praktycznym pudełkom na lunch firmy Monbento można zjeść pełnowartościowy posiłek w pracy, co pozwala zachować zdrowie i smukłą sylwetkę.