Z jakiego materiału kupić pościel?

Z jakiego materiału kupić pościel?

Sklepy oferują różnorodny wybór pościeli, każdy więc może znaleźć coś dla siebie. Wybór ten jest o tyle ważny, że od komfortu snu zależy w dużej mierze jakość naszego życia i zdrowia. Warto więc postawić na pościel wysokiej jakości z dobrego materiału.

Komplet pościeli z naturalnych materiałów

Naturalne materiały wykorzystywane są do produkcji pościeli od wieków. Do takich materiałów zaliczamy bawełnę, len, jedwab czy wełnę. Pozwalają one skórze oddychać i nie powodują nadmiernej potliwości, dzięki czemu w naszym łóżku nie będą się tak rozprzestrzeniać drobnoustroje. Największą popularnością wśród konsumentów cieszą się materiały bawełniane. Zainteresowanie Klienta często skierowane jest też w stronę lnianych kompletów, te jednak znacznie przewyższają ceny tych pierwszych. Najczęściej wybierane aktualnie są pościele flanelowe, satynowe i perkal.

Pościel flanelowa odznacza się szczególną trwałością przy zachowaniu miękkości. Zapewnia optymalny komfort termiczny. Sprawdzi się szczególnie w chłodniejszym okresie, w jesienno – zimowe noce.

Pościel satynowa charakteryzuje się delikatny połysk i przypomina pościel jedwabną, jest jednak od niej cieplejsza w dotyku. Jest jedną z najczęściej wybieranych pościeli z uwagi na przystępną ceną przy eleganckim stylu.

Pościel perkal gładka tkanina, ale gruba i bardzo wytrzymała, dzięki czemu można ją prać w wyższych temperaturach. Mimo to jest oddychająca i nie posiada wszystkie właściwości bawełny.

Nieco rzadziej wybierana, ale też ciesząca się uznaniem lniana pościel sprawdzi się dobrze podczas cieplejszych pór roku. Odznacza dodatkowo się właściwościami antyalergicznymi.

Prześcieradło i pościel z domieszkami syntetycznymi

Materiały z domieszkami mogą okazać się idealnym wyborem dla osób, które zawsze muszą mieć wyprasowane rzeczy. Dodatek materiałów syntetycznych znacznie ułatwia utrzymanie, pościeli w estetycznym wyglądzie. Kliencie najczęściej wybierają bawełnę syntetyczną
i pościel z mikrofibry. Bawełna syntetyczna zawiera zazwyczaj w składzie jakiś procent poliestru. Wpływa on na trwałość materiału. Z tego powodu będzie to też dobry wybór na prześcieradło. Pościel z mikrofibry powstaje z cienkich włókien poliestrowych. Mimo syntetycznego składu jest przyjemna w dotyku i oddychająca. Posiada właściwości antybakteryjne i nie wymaga prasowania ani prania w wysokich temperaturach. Mniej polecana jest z kolei jako wybór na prześcieradło.