Wyprawka dla noworodka — w co musisz się zaopatrzyć?

Wyprawka dla noworodka — w co musisz się zaopatrzyć?

Spodziewasz się dziecka? Z pewnością planujesz już szybciej skompletować wyprawkę, aby później uniknąć pośpiechu i stresu. Zastanawiasz się, co będzie Ci szczególnie potrzebne? Podpowiadamy!

Wyprawka dla noworodka — co zabrać do szpitala?

Z pewnością wiesz, że część wyprawki przyda Ci się już w szpitalu, tuż po porodzie. Z czego powinna składać się podstawowa wyprawka dla noworodka do szpitala? Nie zapomnij przede wszystkim o bawełnianych ubrankach, które nie będą drażniły skóry malucha i pozwolą jej oddychać. Przyda Ci się także rożek, który zapewni dziecku ciepło i bezpieczeństwo. Możesz go włożyć w rożku do wózka, łóżeczka, a także trzymać na rękach. Oprócz tego warto mieć przy sobie zestaw startowy butelek do karmienia. Z reguły rodzice decydują się także na zakup smoczka, który może skutecznie uspokoić malucha i pomóc mu zasnąć. Koniecznie dobierz do niego zawieszkę, dzięki której dziecko go nie zgubi. Przydatna może okazać się również poduszka do karmienia, która zapewni komfort zarówno matce, jak i noworodkowi.

Co będzie szczególnie potrzebne noworodkowi w domu?

Kiedy już będziesz z noworodkiem w domu, bez wątpienia przyda Ci się ozdobny organizer na łóżeczko. Dzięki temu będziesz mieć pod ręką wszystko to, co najpotrzebniejsze. Warto także wyposażyć się w wysokiej jakości bawełnianą pościel dla niemowlaka. Dobrze jest już zawczasu wyposażyć się w gryzaki wyprodukowane z bezpiecznych dla dziecka ekologicznych materiałów. Jeśli zdarza Ci się często podróżować lub odwiedzać bliskich, koniecznie kup kompaktowych rozmiarów podróżny przewijak. Przyda się on także podczas wyjazdu do lekarza. Wyprawka dla noworodka powinna także składać się z wygodnej wanienki, w której bezpiecznie i sprawnie wykąpiesz malucha.

Jak widać, skompletowanie wyprawki dla noworodka nie jest aż tak trudne, jak mogłoby Ci się wydawać. Jeśli zastosujesz się do naszych rad, na pewno kupisz wszystko, co faktycznie będzie Ci potrzebne w opiece nad maleństwem.