Wypadanie włosów

Włosy to bardzo ważny element urody. Każdemu z nas wypadają codziennie włosy, ale problem zaczyna się wtedy, gdy wypadanie włosów powoduje duże straty. Istnieje kilka przyczyn tracenia włosów, można też z tym walczyć. Podpowiedzi znajdziesz niżej.

Główną przyczyną nadmiernego wypadania włosów są zmiany hormonalne. Tak, więc dotyczy to często kobiet przechodzących menopauzę jak i mężczyzn po 50. Można też nadmiernie tracić włosy po odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych. Na ten niechciany proces wpływają również choroby tarczycy. Jednak, jeśli leczysz takie schorzenia to nie musisz obawiać się łysinki. Włosy mogą wychodzić garściami również, gdy nieodpowiednio je pielęgnujemy i narażamy na częste wysuszające zabiegu takie jak: trwała ondulacja, farbowanie, częste używanie prostownicy czy lokówki. Warto, więc te zabiegi powtarzać jak najrzadziej i nawilżać włosy odpowiednimi kosmetykami. Niestety na wypadanie włosów wpływa również życie w ciągłym stresie. Niektórzy, gdy się stresują dodatkowo drapią się po głowie i to jeszcze dodatkowo wpływa na wypadanie włosów. Zatrucie rozmaitymi środkami chemicznymi np. rtęcią czy arsenem, również może pozbawić cię większej ilości włosów. Niedobór niektórych witamin również wpływa na utratę włosów. Tak działają również niektóre drakońskie diety, więc jeśli podczas stosowania jakiejś metody odchudzania zauważysz takie objawy to natychmiast z niej zrezygnuj.

Jeśli zauważysz, że twoje włosy nadmiernie wypadają to nie panikuj można z tym walczyć. Dla panów po pięćdziesiątce dobra rada – zaakceptujcie to, to normalne. Chociaż i wy możecie skutecznie walczyć z łysieniem. Najlepiej będzie zgłosić się do dermatologa. Podda cię on specjalistycznym badaniom i dobierze odpowiednią kurację, która nap weno ci pomoże. W łysieniem możesz również walczyć, chociaż wtedy nie będzie to tak skuteczne jak po wizycie u dermatologa. W drogeriach jest dostępnych wiele środków, które wzmacniają włosy. Należy je wsmarować w skórę głowy. W ich składzie znajdują się podobne substancje jak w preparatach stosowanych w gabinetach dermatologicznych. Pomóc mogą również rozmaite tabletki, lecz są one tylko suplementem diety, więc efekty nie będą do końca zachwycające. Jeśli chodzi o domowe papki np. z jajkiem, które wciera się w skórę głowy oraz włosy, to nie oszukujmy się – nawet w najmniejszym stopniu nie są one skuteczne. Jak widzisz, najrozsądniej jest, zgłosić się do dermatologa.