Papa termozgrzewalna to doskonały sposób na pokrycie dachów, fundamentów oraz piwnic. Dzięki zastosowaniu najnowszej technologii w trakcie produkcji materiał charakteryzują się jeszcze lepszą wytrzymałością. To doskonałe zabezpieczenie dla domu.
Zalety papy termozgrzewalnej
Papa termozgrzewalna sprawdza się jako materiał izolacyjny zapewniający zabezpieczenie i ochronę dachów, piwnic oraz fundamentów. Materiał może zostać wykorzystany do najbardziej wymagających zadań, gdyż powstał z wytrzymałych oraz odpornych tworzyw, a wśród nich główną rolę odgrywa osnowa. To dzięki niej papa charakteryzuje się sporą odpornością na rozciąganie, jest wytrzymała oraz elastyczna. Osnowa może być poliestrem, włóknem szklanym albo konstrukcją hybrydową. Występuje ona w środku, a po bokach znajduje się warstwa bitumu pozwalająca zabezpieczyć przed wilgocią.
Papy termozgrzewalne można szybko i sprawnie zamocować. Po zamontowaniu materiał wykazuje właściwości ognioodporne. Trwała papa jest wytrzymała i przez długi czas nie widać po niej żadnych oznak zużycia (nie szkodzą jej nawet zmienne warunki atmosferyczne, nawet intensywne promienie słoneczne czy przenikliwy mróz). Papa termozgrzewalna jest szczególnie dobre dla dachów o dużej powierzchni. Doskonała izolacja łączy się z ochroną przed wilgocią.
W jaki sposób kładzie się papę termozgrzewalną?
Papa termozgrzewalna nie ma dużych wymagań, a jej kładzenie przebiega szybko i bez dodatkowych komplikacji. Bardzo ważne, żeby wszystkie czynności odbywały się przy odpowiedniej pogodzie – dach nie może być pokryty lodem czy deszczem, ważna jest także temperatura powyżej zera. Trzeba zacząć od wentylacji pokrycia, następnie wyznaczyć ilość przerw dylatacyjnych oraz ustalić miejsce ulokowanie pasów pokrycia. Najpierw podkładowa obróbka elementów znajdujących się na dachu, czyli kominów i świetlików. Kolejne czynności nie należą do skomplikowanych – należy układać pasy prostopadle do siebie. Kiedy papa termozgrzewalna zostanie już przycięta, należy zwinąć ją z dwóch końców. Podłoże musi być rozgrzane od spodniej strony i to na nim układa się paski. Takie połączenie sprawia, że całość zostaje zespolona, a następnie paski umieszcza się zgodnie z ruchem spływu wody. Wzdłużny zakład ma mieć od 8 do 10 cm, a poprzeczny od 12 do maksymalnie 15 cm.