Wycieraczka jako wizytówka domu

wycieraczka-jako-wizytowka-domu

Coraz częściej podczas urządzania mieszkania zwracamy uwagę na to, że wycieraczka to wizytówka domu. Pamiętanie o jej ozdobnej funkcji jest słuszne. To właśnie z wycieraczki wejściowej w pierwszej kolejności korzystają goście i na podstawie jej wyglądu oceniają gospodarzy. Zadbana i dopasowana do stylu budynku mata czyszcząca reprezentuje dom oraz świadczy o dobrym guście jego mieszkańców.

Czym powinna cechować się wycieraczka pod drzwi?

Aby stworzyć spójną wizualnie przestrzeń wokół domu, dopasuj odcień wycieraczki pod drzwi do koloru elewacji. Świetnie prezentować się będzie mata nawiązująca do stylu posesji. Do nowoczesnej, minimalistycznej architektury pasują wytrzymałe wycieraczki tekstylne w aluminiowych profilach nośnych. Z kolei w tradycyjnych domach jednorodzinnych bardzo dobrze wyglądają maty kokosowe o neutralnych odcieniach brązu. Ich zaletą jest to, że na rynku dostępne są modele, które na swojej powierzchni posiadają wzory, grafikę lub napisy. Dzięki temu wycieraczka stanowi niebanalny akcent, przykuwający uwagę gości. Taki gadżet może być wyrazem Twojego poczucia humoru lub nośnikiem informacji, np. o tym, jakie zwierzę przebywa we wnętrzu domu.

Pamiętaj też, aby dobrze wybrać rozmiar wycieraczki. Jeśli ma być przeznaczona tylko do czyszczenia obuwia wystarczająca będzie mata w standardowych wymiarach. Natomiast gdy chcesz, aby służyła także jako podstawka pod buty, zdecyduj się na większy model. Możesz też zamówić matę dociętą na wymiar u producenta wycieraczek UNIMAT, który oferuje wyroby tekstylne, gumowe oraz z włókna kokosowego. Są to produkty, które sprawdzają się zarówno wewnątrz, jaki na zewnątrz budynków. Firma wykonuje także wycieraczki w różnych kształtach – nawet tych bardzo skomplikowanych. Mata wejściowa o nietypowej formie wyróżni Twój dom na tle innych posesji.

Jaką wycieraczkę wejściową wybrać do mieszkania w bloku?

Właściciele mieszkań w bloku mogą umieścić wycieraczkę wejściową przed swoimi drzwiami na klatce schodowej lub w przedpokoju. Jeśli zdecydujesz się na drugą opcję, wybierz model, który podkreśli charakter holu. We wnętrzach w stylu skandynawskim sprawdzą się wycieraczki z naturalnych materiałów w kolorze kremowym, beżowym lub szarym. W mieszkaniach nowoczesnych bardzo dobrze wyglądają maty z geometrycznymi wzorami lub o wyrazistych i nasyconych barwach. Wycieraczki z motywami roślinnymi o pastelowej kolorystyce doskonale uzupełniają wnętrza w stylu klasycznym i prowansalskim.