Wybrane przez rodziców – kreatywne prezenty dla 2 latka

Wybrane przez rodziców – kreatywne prezenty dla 2 latka

Wszystkie maluchy uwielbiają zabawki edukacyjne, gry, które dają możliwość rozwijania swoich umiejętności i wiedzy. Dlatego producenci zabawek projektują swoje produkty z myślą o tym, aby wspierały one rozwój malucha, a jednocześnie przyjemnie spędzały czas. W szczególności chcielibyśmy zwrócić Państwa uwagę na zabawki dla dzieci w wieku dwóch lat, ponieważ potrzebują one zarówno wsparcia w rozwoju sensorycznym, jak i zachęty do rozwijania swoich umiejętności.

W pudełku z zabawkami 2 latka powinny znaleźć się zabawki sensoryczne, gry edukacyjne, instrumenty muzyczne, książki i wiele innych ciekawych propozycji.

1. ZABAWKI SENSORYCZNE

W wieku 2 lat dzieci są energicznymi maluchami, które lubią poznawać otaczający je świat. Aby prawidłowo odbierać wszystkie sygnały z otoczenia, muszą mieć dobrze rozwinięte zmysły. W tym celu stworzono fantastyczne zabawki sensoryczne, które stymulują prawidłowe funkcje wzrokowe poprzez zastosowanie kontrastowych i żywych kolorów. Zabawki sensoryczne rozwijają również słuch i dotyk dziecka, a także smak. Wspierają prawidłowy rozwój dłoni u maluchów.

B.TOYS SOWA KIWAJKA ZABAWKA SENSORYCZNA

Zdjęcie: B.TOYS SOWA KIWAJKA ZABAWKA SENSORYCZNA

OBI ZABAWKA SENSORYCZNA PRZECIĄGANIEC ZIPPEE

Zdjęcie: MOBI ZABAWKA SENSORYCZNA PRZECIĄGANIEC ZIPPEE

2. ZABAWKI INTERAKTYWNE

Zabawki interaktywne pełnią w rozwoju dziecka podobną rolę jak w zabawie dorosłych, czyli wspierają rozwój zmysłów podczas zabawy. Zabawki interaktywne rozwijają również kreatywność dziecka i zachęcają je do poszerzania swoich umiejętności. Najczęściej spotykane zabawki interaktywne to instrumenty dla dzieci. To one gwarantują niesamowitą zabawę połączoną z pożyteczną nauką i rozwojem, czyli tym, na czym nam rodzicom zależy najbardziej.

JANOD TELEFON DLA DZIECI INTERAKTYWNY DREWNIANY Z DŹWIĘKAMI

Zdjęcie: JANOD TELEFON DLA DZIECI INTERAKTYWNY DREWNIANY Z DŹWIĘKAMI

3. PUZZLE DLA DZIECI

Maluchy w wieku od 2 lat mogą cieszyć się puzzlami dla dzieci, które składają się z nie więcej niż kilku lub kilkunastu elementów. To odpowiednia liczba dla dzieci w tym wieku, gdyż zbyt duża ilość elementów mogłaby je zniechęcić do zabawy ze względu na ich trudność. Coraz większą popularnością cieszą się piankowe puzzle dla dzieci do kąpieli.

BIGJIGS TOYS PUZZLE SENSORYCZNE TOUCH AND FEEL FARMA 12 M+

Zdjęcie: BIGJIGS TOYS PUZZLE SENSORYCZNE TOUCH AND FEEL FARMA 12 M+

4. GRA DLA DZIECI

Dla dzieci w wieku 2 lat kolejną opcją wśród zabawek edukacyjnych są różnego rodzaju gry planszowe, które gwarantują zabawę z przyjaciółmi i rodziną.

Granie z maluchami w gry planszowe pomaga im rozwijać swoje umiejętności, ćwiczyć cierpliwość i uczyć się pracy zespołowej. Gra sprzyja również prawidłowej pracy rąk dziecka i rozwojowi zdolności manualnych.

DJECO GRA PLANSZOWA DLA NAJMŁODSZYCH KRÓLICZKI LITTLE COLLECT

Zdjęcie: DJECO GRA PLANSZOWA DLA NAJMŁODSZYCH KRÓLICZKI LITTLE COLLECT

5. ZABAWKI ARTYSTYCZNE

Około 2 roku życia warto pomyśleć o nauczeniu dziecka rysowania z pomocą zabawek plastycznych. Wśród nich znajdziemy farby i kredki do malowania palcami, flamastry, a także proste kolorowanki. Zabawki plastyczne wspierają kreatywność u dzieci; rozwijają również zdolności manualne, a przy tym świetnie się bawią.

MELISSA AND DOUG KOLOROWANKA WODNA WATER FARMA

Zdjęcie: MELISSA AND DOUG KOLOROWANKA WODNA WATER FARMA

6. KSIĄŻECZKI

W wieku dwóch lat następuje szybki rozwój intelektualny dziecka. Zabawa zabawkami i czytanie książek są nie tylko interesujące i dostarczają rozrywki, ale także sprzyjają rozwojowi dziecięcych zmysłów. Wybierając odpowiednią książkę dla dwulatka, warto pamiętać, że powinna być ona dostosowana do etapu rozwoju, na którym znajduje się maluch.

MEDIA RODZINA KICIA KOCIA I NUNUŚ PORA SPAĆ

Zdjęcie: MEDIA RODZINA KICIA KOCIA I NUNUŚ PORA SPAĆ

Wybierając zabawki dla 2 latka zwróć uwagę na jakość, posiadane atesty bezpieczeństwa, a także wartość samej zabawki jako elementu, który ma wspierać prawidłowy rozwój dziecka.

Artykuł opracowany we współpracy ze sklepem z najwyższej jakości zabawkami i wyprawką 4kidspoint.pl® Salon dziecięcy