Wybór szkoły języka angielskiego. Czym się kierować?

Do jakiej szkoły języka angielskiego zapisać dziecko, by rzeczywiście czegoś się nauczyło? Na rynku funkcjonują zarówno duże szkoły z oddziałami w mniejszych miastach, jak i placówki, w których wiedzę wykłada jeden nauczyciel, a grupy składają się z kilku osób. Paradoksalnie, ogromny wybór oferty szkoleniowej powoduje, że wybór jest cięższy. Na szczęście istnieją pewne kryteria, którymi warto się wówczas kierować…

Kryteria wyboru szkoły języka angielskiego

Na pewno warto zajrzeć do Internetu i poczytać opinie na temat danej placówki. Zazwyczaj swoje zdanie na jej temat umieszczają w sieci byli uczniowie. Jeśli większość opinii jest pozytywna, kursy najprawdopodobniej warte są polecenia. To, co możesz sprawdzić na własną rękę, dotyczy też oferty danej szkoły. Uważa się, że najpewniejsze są te, które dotyczą jednego języka. Jeśli można wybierać pośród kilku, a czasami i kilkunastu propozycji – szkoła sama wystawia sobie recenzję. Koncentracja na jednym języku daje pewność tego, że oferta jest profesjonalna i rzetelna. Rozdrabnianie się na grosze zazwyczaj nie wróży niczego dobrego.

Pozostałych szczegółów powinieneś dowiedzieć się osobiście lub telefonicznie. W rozmowie z przedstawicielem konkretnej placówki zapytaj, jak wygląda proces kwalifikacyjny uczniów. W szkołach języka angielskiego, które świadczą usługi na najwyższym poziomie, stosuje się indywidualne podejście do kandydatów. – Tuż przed rozpoczęciem kursu, dokładnie sprawdzamy poziom umiejętności językowych ucznia. Zarówno tych w piśmie, jak i w mowie. Dzięki takiemu podejściu jesteśmy w stanie zaproponować mu optymalne nauczenie – podkreśla przedstawiciel podwarszawskiej szkoły językowej Bradbury English School, której placówki znajdują się w Piasecznie i w Konstancinie-Jeziornej.

Udogodnienia, które powinna gwarantować dobra szkoła języka angielskiego

Czy poza wspomnianymi kwestiami, coś jeszcze ma znaczenie? Okazuje się, że tak. Efektywnej nauce sprzyjają na przykład małe grupy i elastyczne godziny zajęć.

Jeśli chodzi o niezbyt liczne grupy – już dawno udowodniono, że dobre efekty nauczania możliwe są tylko i wyłącznie w obrębie niedużych grup uczniowskich. Z kolei elastyczne podejście szkoły językowej, umożliwia uczniom dostosowanie grafików do zajęć pozaszkolnych. Lekcje języka angielskiego, które w danej placówce odbywają się przez cały dzień to dla uczniów spore ułatwienie. Podobnie, jak ewentualny dojazd do domu klienta. Na rynku funkcjonują szkoły, które i taką usługę proponują. Lektorzy pracujący w tego rodzaju placówkach są mobilni i na specjalne życzenie zjawiają się w umówionym miejscu.