Wybór rodziców – najlepsze prezenty dla niemowląt

Wybór rodziców – najlepsze prezenty dla niemowląt

Rodzice wiedzą, że właściwa edukacja dziecka jest jednym z najważniejszych aspektów wychowania. Aby zapewnić wysokiej jakości naukę, dbamy o to, aby nasze dzieci były wyposażone we wszystkie odpowiednie narzędzia, akcesoria dla niemowląt i zabawki sensoryczne, które ćwiczą zmysły i stymulują prawidłową pracę mózgu. Tego typu zabawki dla dzieci powinny znaleźć się w każdym domu.

Zabawki dla niemowląt to nie tylko milusie pluszaki, ale również wiele rodzajów zabawek zaprojektowanych by wspierać rozwój noworodków.

ZABAWKI SENSORYCZNE, KTÓRE WSPIERAJĄ ROZWÓJ DZIECKA OD PIERWSZYCH DNI

Zabawki sensoryczne dla niemowląt i maluchów pomagają dziecku poznawać jego świat w sposób dostosowany do wieku. Zabawki sensoryczne dla niemowląt są specjalnie zaprojektowane, aby wspierać rozwój dziecka od samego początku, podczas gdy zabawki sensoryczne dla maluchów są bardziej rozwinięte i mogą pozwolić dziecku uczyć się w zabawny sposób. Od urodzenia maluch jest wprowadzany w nowy świat, w którym wszystko jest nowe i odkrywcze. Jednak nie każdy przedmiot jest bezpieczny dla dziecka; tu z pomocą przychodzą bezpieczne zabawki sensoryczne o wielu ciekawych fakturach!

ZABAWKI DLA NIEMOWLĄT NA START – KSIĄŻECZKI SENSORYCZNE I ICH WPŁYW NA ROZWÓJ DZIECKA?

Książki sensoryczne dla maluchów dostarczają odpowiednich bodźców, które pobudzają zmysły dziecka. Książki te wpływają na zmysł słuchu dziecka, które bawi się piszczałkami i dzwoneczkami, słuchając odgłosu zrywania rzepów lub klikania zamka. Rozwijają również jej zmysł węchu, gdy bawi się różnymi częściami książki wykonanymi z różnych materiałów lub inaczej pachnącymi. Książki te pozytywnie wpływają na jej zmysł wzroku i dotyku, ponieważ podczas zabawy poznaje kolory, kształty i obrazki. Pomagają nawet rozwijać jej zmysł smaku – co zaskakuje nas wszystkich! Dzieci uwielbiają wkładać różne przedmioty do ust, tak jak uwielbiają żuć książki sensoryczne!

Wzrok dziecka rozwija się najlepiej, gdy jest wystawiony na działanie kontrastowych kolorów i wzorów. Polecam zaproponować dziecku karty kontrastowe i książeczki z prostymi przedmiotami w kontrastowych kolorach – czarnym, białym, czerwonym – aby mogło skupić się na obrazkach. Kolejnym dobrym pomysłem są maty edukacyjne i karuzele do łóżeczka, dzięki którym można obserwować, jak oczy dziecka podążają za wiszącymi zabawkami, gdy te obracają się i kołyszą.

ŚWIETNE MIEJSCE DO ZABAWY TO MATA EDUKACYJNA DLA DZIECI

Mata edukacyjna dla malucha to coś więcej niż tylko zabawka. To prawdziwy plac zabaw wypełniony różnymi ciekawymi zabawkami i funkcjami, które zapewniają maluchowi różnorodną zabawę. Mnogość różnego rodzaju zabaw, jakie umożliwia mata edukacyjna dla maluchów sprawia, że każdy maluch jest nią zachwycony i chętnie spędza w ten sposób czas.

LITTLE DUTCH INTERAKTYWNA MATA AKTYWIZUJĄCA SAILORS BAY

Zdjęcie: LITTLE DUTCH INTERAKTYWNA MATA AKTYWIZUJĄCA SAILORS BAY

3. ZABAWKI DLA NIEMOWLĄT MUST HAVE – DLACZEGO WARTO KUPIĆ  GRZECHOTKĘ SENSORYCZNĄ – DLACZEGO WARTO JĄ KUPIĆ?

Grzechotka stymuluje zmysły dziecka i pomaga rozwijać jego umiejętności motoryczne. Kształt, tekstura i materiał grzechotki wpływają na to, która umiejętność jest rozwijana. Przesuwanie kolorowej grzechotki przed oczami dziecka angażuje jego zmysły i zachęca do śledzenia i obserwowania. Ciche dźwięki stymulują jego zmysł słuchu.

W miarę jak Twoje dziecko rośnie i rozwija się, będzie chciało sięgać po zabawki i chwytać je. Są to doskonałe kamienie milowe rozwoju! Wybierając grzechotki dla dziecka, polecamy wybierać zabawki wykonane z gumy, które służą również jako gryzaki. W miarę jak niemowlęta doskonalą koordynację oko-ręka, ruchome części grzechotek motywują je do dalszego rozwijania tej umiejętności. Dzieciom, które potrafią już podnosić głowę, będzie o wiele łatwiej utrzymać ten ruch, gdy zachęci je do tego grzechotka przymocowana do łóżeczka. Na koniec nie zapominaj, że zabawki dla dzieci odgrywają ważną rolę w rozwoju Twojego dziecka.

4. ZABAWKI INTERAKTYWNE DLA NAJMŁODSZYCH

Zabawki, które zachęcają maluchy do interakcji to m.in. takie, które utrzymują zainteresowanie dziecka i nie pozwalają mu się nudzić. Zabawki interaktywne pobudzają zmysły i kreatywność, kształtują ciekawość dziecka, a także rozwijają wiele ważnych umiejętności motorycznych – zwłaszcza takich jak zdolności manualne.

Przykładami zabawek należących do tej grupy są wszystkie te zabawki, które oddziałują na dziecko poprzez efekty wizualne, dźwięki, ruch oraz elementy związane z drobną motoryką (np. rozpoznawanie kształtów i figur).

5. PRZYTULANKI DLA NIEMOWLĄT – PRAWIDŁOWY SEN MALUSZKA

Noworodki mają wiele potrzeb, które większość maluchów może zaspokoić będąc blisko rodziny. Jednak gdy niemowlę zostaje samo podczas snu, bezpieczna dla dziecka zabawka może zapewnić poczucie bezpieczeństwa i komfortu. Miękka pluszowa zabawka w postaci ulubionego zwierzątka dziecka z pewnością sprawi mu przyjemność.

JELLYCAT PRZYTULANKA WISTFUL NIEDŹWIADEK POLARNY 21CM

Zdjęcie: JELLYCAT PRZYTULANKA WISTFUL NIEDŹWIADEK POLARNY 21CM

Wybierając zabawki dla niemowląt zwróć uwagę na jakość, posiadane atesty bezpieczeństwa, a także wartość samej zabawki jako elementu, który ma wspierać prawidłowy rozwój dziecka.

Artykuł opracowany we współpracy ze sklepem z najwyższej jakości zabawkami i wyprawką 4kidspoint.pl® Salon dziecięcy