Wybór pokrycia dachowego. Dlaczego warto zaufać fachowcom?

Budowa domu wiąże się z koniecznością dokonywania mnóstwa wyborów i podejmowania mnóstwa decyzji. Jednym z bardzo ważnych wyborów w kontekście materiałów, z jakich powstanie nasz dom, jest wybór pokrycia dachowego. Musi być podjęty jeszcze przed powstaniem kompletnego projektu, ponieważ to, z czego powstanie pokrycie, ma wpływ na zaprojektowanie odpowiedniej konstrukcji nośnej dachu. Dlaczego warto w tej kwestii zaufać fachowcom?

Bezkonkurencyjne dachówki ceramiczne

Na wstępie zaznaczmy: w naszym artykule mówimy o wyborze materiałów do domu jednorodzinnego z dachem skośnym. Oddzielnym tematem są dachy płaskie i futurystyczna architektura. Każdy fachowiec z prawdziwego zdarzenia z pewnością przy wyborze pokrycia dachowego do domu poleci nam dachówki ceramiczne. Pokrycie wykonane z dachówek ceramicznych, dachówek z wysuszonej, wypalonej i odpowiednio uformowanej gliny to najbardziej długowieczny rodzaj pokrycia dachowego. Trzeba przy tym zaznaczyć, że wytrzymałość i trwałość to nie jedyne właściwości, które od strony technicznej przemawiają na korzyść dachówek ceramicznych. Otóż pokrycie dachowe wykonane z tego materiału stanowi najwyższy poziom izolacji termicznej. Najmniej przepuszcza niskie temperatury od zewnątrz zimą, a latem chroni przed przenikaniem gorąca do środka. Dachówki ceramiczne zapewniają też świetny poziom izolacji akustycznej.

Termoizolacja, rynny, okna i wszelkie akcesoria

No dobrze, a jeśli o powyższym jesteśmy już przekonani, do czego właściwie potrzebujemy fachowca? Otóż fachowiec pomoże nam nie tylko dobrać dachówki pod względem technicznym i estetycznym. Jak mówi nam specjalista z Hurtowni Pokryć Dachowych Dachlux, przy rozważaniach na temat wyboru pokrycia dachowego we wstępnej fazie zwykle zapominamy, że to nie tylko wybór samego materiału, który pokrywa połacie dachu. Ważne są przecież również systemy termoizolacji dachu, systemy rynnowe, okna dachowe, wszelkie akcesoria dachowe i elementy potrzebne do montażu wszystkiego w kompletną całość. Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z pomocy profesjonalnego doradcy z branży dachowej, który pomoże nam we wszystkim. Mamy wówczas możliwość opracowania dokładnego kosztorysu wykonania pokrycia dachowego. Co więcej, w nowoczesnej, fachowej firmie, która specjalizuje się w materii pokryć dachowych, możemy również skorzystać z oferty realizacji kompletnej wyceny. Wypełniamy odpowiednio przygotowany formularz, zlecamy kalkulacje, a po krótkim czasie mamy zestawienie.