Wybór oświetlenia LED do łazienki – na co zwrócić uwagę?

Oświetlenie LED przeznaczone do łazienki powinno pasować do konkretnego pomieszczenia oraz potęgować odczucie przytulności i ciepła w jego wnętrzu. Poza tym, kolor światła musi sprzyjać relaksowi, odprężeniu i całkowitemu wyciszeniu. Nie wiesz, czym się kierować podczas wyboru oświetlenia LED do łazienki? W takim razie przeczytaj, na co powinieneś zwrócić uwagę…

Sufitowe i ścienne oświetlenie LED do łazienki

LED-y są niesamowicie praktyczne, ładne, energooszczędne i funkcjonalne. Nic dziwnego, że zdobyły tak dużą popularność. Początkowo montowano je wyłącznie w obiektach handlowych, a później także w domach. Zazwyczaj przybierały tam postać oświetlenia liniowego (tak zwane taśmy ledowe) lub punktowego. I tak zresztą pozostało do dziś.

W łazience oświetlenie ledowe tworzy przytulny, nastrojowy klimat. Wiele zyskasz, jeśli zdecydujesz się na specjalne listwy lub taśmy LED, które montuje się za lustrem albo dookoła wanny. Oprawy tego rodzaju emitują rozproszone, przyjemne światło, które odbija się od ścian i podłogi. Chcesz uzyskać efekt nowoczesnego i przemyślanego wnętrza? W takim razie zastanów się nad oprawami sufitowymi albo ściennymi. Wymagają one więcej pracy montażowej i wcześniejszego projektu. Z pewnością warto jednak wziąć je pod uwagę.

Sufitowe i ścienne oprawy ledowe do łazienki

Oświetlenie LED do łazienki może mieć postać sufitowych, designerskich lamp. Ciekawym rozwiązaniem są też oprawy wpuszczane, a więc LED-y wtapiające się w daną powierzchnię. Takie systemy tworzą nastrojowy klimat i zapewniają ochronę przeciwpyłową. Sprawdzają się w minimalistycznych oraz nowoczesnych łazienkach.

Szukasz funkcjonalnych i prezentacyjnych, wręcz wyjątkowych opraw do łazienki? Sufitowe, wpuszczane oświetlenie może być strzałem w dziesiątkę. Zwróć jednak uwagę na jego jakość i standardy bezpieczeństwa. To bardzo ważne, zwłaszcza w łazienkach, w których bez przerwy unosi się wilgoć. – Nasza firma stawia na jakość i bezpieczeństwo. Prezentowana przez nas oferta dotyczy wyłącznie certyfikowanego oświetlenia LED. Produkty, które sprzedajemy zostały oznaczone logo CE i są zgodne z unijną dyrektywą RoHS. Proponujemy zarówno klasyczne lampy LED, jak i oprawy rastrowe, stosowane w obiektach użyteczności publicznej – wyjaśnia przedstawiciel sklepu KOLORENO.

Lampy sufitowe są według Ciebie niewystarczające? Dodatkowe oświetlenie LED do łazienki, w postaci ściennych opraw świetnie je uzupełni. Tym bardziej, że modele tego typu można montować w dowolny sposób – poziomo lub pionowo. W zależności od indywidualnych potrzeb i gustu właściciela.