Wybieramy idealny zestaw jadalniany. Sprawdź, na co warto zwrócić uwagę

Jadalnia to ważne miejsce w każdym domu. Może to być osobne pomieszczenie, jednak często jest to wyodrębniona przestrzeń w salonie lub kuchni. To miejsce, w którym cała rodzina spotyka się nie tylko, by spożyć posiłek, ale również by spędzić ze sobą wspólnie czas. W dzisiejszym poradniku podpowiemy jaki zestaw jadalniany będzie dobrym wyborem. Dowiesz się, jak urządzić tę przestrzeń by była wygodna, komfortowa i estetyczna.

Zestaw jadalniany – jaki wybrać, aby był wygodny i pasował do wnętrza?

Pierwsza kwestia, jaką należy ustalić to ilość miejsca, którą możesz przeznaczyć na zaaranżowanie jadalni. Idealnym rozwiązaniem byłoby osobne pomieszczenie. Jednak często metraż mieszkania lub domu na to nie pozwala i trzeba poszukać innych możliwości. Kolejny ważny aspekt to liczba domowników. Musisz wybrać taki zestaw jadalniany, aby umożliwił wspólne spożywanie posiłków. Często należy uwzględnić również gości. Kolejna ważna rzecz to wygląd mebli. Jeśli planujesz zrobić kącik jadalniany w kuchni lub salonie to najlepiej, aby meble pasowały do wystroju tych pomieszczeń.

Wybierz idealne krzesła oraz stół

Wysokiej jakości zestaw jadalniany, w skład którego wchodzą stół i krzesła powinien cechować się kilkoma ważnymi rzeczami. Jeśli masz do dyspozycji dużą jadalnię, nie warto się ograniczać i wybrać również duży stół. Może być okrągły, owalny lub prostokątny. Takie zestawy jadalniane znajdziesz np. w sklepie Viameble.

Nie lubisz niespodzianek? Postaw na stół rozkładany, zapewniający miejsce nawet dla 12 osób. Dzięki takiemu rozwiązaniu niespodziewani goście Cię nie zaskoczą!

Szukając krzeseł, zwróć uwagę na ich ergonomiczność. Nie powinny zajmować wiele miejsca, a przy tym muszą być wygodne. Jeśli decydujesz się na zestaw jadalniany, to zyskujesz przy tym pewność, że krzesła będą dostosowane do wysokości stołu. Ponadto wszystko będzie do siebie pasować, jeśli chodzi o styl mebli i ich kolorystykę.

O czym warto pamiętać, wybierając zestaw jadalniany?

Istotną kwestią jest tu wygląd mebli i ich dopasowanie do pomieszczenia, w którym będą się znajdować. We wspomnianym już sklepie Viameble znajdziesz zestawy, które z powodzeniem dopasujesz do mebli, które masz już w domu. Bogaty wybór pomoże Ci wkomponować je w resztę mieszkania. Białe meble będą idealnie pasować do wnętrza w stylu glamour, z kolei drewniane doskonale skomponują się z tradycyjnym wystrojem.

Planując rozmieszczenie mebli, zwróć uwagę na ich odstęp od ściany. Powinien on wynosić minimum 60 cm. Dzięki temu nie zaburzysz ciągu komunikacyjnego, a komfort użytkowników będzie większy. Jeśli masz niewiele miejsca, to zdecyduj się na mniejszy zestaw jadalniany. Kwadratowy lub okrągły stół z czterema krzesłami będzie idealnym rozwiązaniem. Dzięki temu nie zagracisz pomieszczenia, a meble nadadzą mu wrażenia lekkości.