Wisła apartamenty – wygodny wypoczynek u źródeł królowej polskich rzek

Wisła noclegi w górach to świetny wybór na relaks przez cały rok

Wśród malowniczych beskidzkich krajobrazów ukryta jest Wisła – miasto znane przede wszystkim z postaci najsławniejszego polskiego skoczka narciarskiego, Adama Małysza. Apartamenty Wisła pozwolą poznać inne mocne strony tej miejscowości: bajeczne krajobrazy, zabytki architektury i wiekowe cmentarze oraz doskonałą ofertę turystyczną dla osób lubiących aktywnie spędzać czas. Noclegi w górach to w końcu najlepszy wybór dla spacerowiczów. Ale Wisła miasto przygotowała dla swoich gości także rozbudowaną ofertę rodzinną na wypadek gdyby nie dopisała pogoda lub zdolności piechura.

Wisła miasto rozpościera się u źródła królowej polskich rzek – Wisły. Od XIX wieku miejscowość ta zaprasza gości do korzystania z tamtejszych apartamentów w górach, zarówno latem, jak i zimą. Ponad 100 km tras turystycznych, 18 wyciągów narciarskich, aż 5 skoczni narciarskich i trasy do narciarstwa biegowego sprawiają, że noclegi w górach cieszą się ogromną popularnością.

Wisła apartamenty szczególnie przyjazne dla rodzin z dziećmi

Miasto Wisła szczególną wagę przyłożyło do przygotowania oferty dla dzieci i ich opiekunów. Także apartamenty Wisła są przystosowane do potrzeb gości w różnym wieku. Jeśli z jakichś powodów wyruszenie na szlak nie będzie możliwe, zawsze można się porządnie zmęczyć na trampolinach, ściankach wspinaczkowych czy w wiślańskim aquaparku. Po mieście można przejechać się kolorowymi ciuchciami, hulajnogami lub rowerami z wypożyczalni, a także kuligiem – i to niezależnie od pory roku!

Wiosną i latem miejskie centrum kultury organizuje liczne bezpłatne zabawy i warsztaty dla dzieci. A jeśli chcemy rozbudzić w sobie lub w najmłodszych pasję do sportu, możemy skorzystać z usług instruktorów, którzy wprowadzą nas w tajniki jeździectwa, tenisa czy nordic walking. Zimą Wisła miasto zamienia się oczywiście w stolicę narciarstwa. W białym szaleństwie uczestniczyć mogą nawet przedszkolaki, które w narciarskim przedszkolu nauczą się stawiać pierwsze kroki na stoku. Bardziej zaawansowani narciarze mają do wyboru dziesiątki malowniczych tras.

Apartament Wisła – o krok od zabytków kultury, które przypominają zapomniany świat

W tym regionie Beskidu Śląskiego dużą wagę przywiązuje się do miejscowej historii i folkloru. W Alei Podań i Legend zlokalizowanej w parku Kopczyńskiego można za pośrednictwem drewnianych rzeźb zapoznać się z najważniejszymi legendami z terenu Śląska Cieszyńskiego. Z kolei Zabytkowy Park Przygód przybliży gościom miniatury najważniejszych budowli wznoszących się nad brzegami Wisły.

Wisła apartamenty znajdują się także na szlaku architektury drewnianej. Koniecznie trzeba odwiedzić kaplicę św. Jadwigi Śląskiej na Zachodnim Groniu czy kościół pw. Znalezienia Krzyża Świętego w Wiśle-Głębcach. W tej samej części Wisły znajduje się malowniczy wiadukt kolejowy przywodzący na myśl trasę do Hogwartu znaną z Harry’ego Pottera!

Wisła apartamenty w górach w centrum szlaków wycieczkowych

Tym, co przyciąga najwięcej gości do apartamentów Wisła, są jednak oczywiście góry. Z tej miejscowości można udać się na szlak w dowolnym kierunku – na piechurów czeka aż 150 km tras turystycznych (wśród nich kilka tematycznych). Mają różne stopnie trudności, dlatego można się na nie wybierać również z dziećmi. Z apartamentu Wisła centrum ciekawa droga wiedzie na szlak na Trzy Kopce Wiślańskie, a dalej nawet do Ustronia. Również rowerzyści i rolkarze znajdą w Wiśle trasy dla siebie. Piękne krajobrazy Beskidów od wiosny do jesieni przyjemnie poznaje się z kajaka lub z grzbietu konia. A zimą narty zjazdowe są tylko jednym z możliwych wyborów – dostępne są także trasy dla skuterów śnieżnych, biegaczy, saneczkarzy i łyżwiarzy. W Wiśle organizowane są nawet zjazdy na workach z sianem!

Apartamenty Wisła – miasto gościnne i pełne smacznych niespodzianek

Miasto Wisła to także ważny punkt na kulinarnej mapie Beskidów. W restauracjach i agroturystykach można zasmakować w lokalnej kuchni, ciesząc się posiłkami przygotowanymi często przez wiślańskie gospodynie. Tradycyjne dania kuchni śląskiej przygotowane ze świeżych składników zaspokoją apetyt zaostrzony przez świeże powietrze nawet u miejskich niejadków.

Gościnne apartamenty Sun & Snow zapraszają do pobytu w Wiśle. Dzięki rygorystycznie przestrzeganym procedurom przeciw COVID-19 mogą Państwo być pewni, że przyjeżdżają do obiektów bezpiecznych, w których najważniejszy jest Państwa wypoczynek i spokój.