W których dzielnicach Wrocławia znajdziemy najwięcej „powietrza do oddychania”?

Temat jakości powietrza w Polsce jest często podnoszony. Coraz więcej osób zdaje sobie sprawę z tego, że nasze działania mają ogromny wpływ na otaczającą nas przestrzeń. Z dość sporym problemem zanieczyszczenia powietrza musiały radzić sobie największe miasta w Polsce. Wielu z nich udało się osiągnąć całkiem przyzwoity poziom. Jednym z takich miejsc jest Wrocław.

Walka ze smogiem

Od kilku lat Wrocław stara się odejść od niechlubnego miana jednego z najbardziej zanieczyszczonych miast w Polsce. W związku z tym prowadzi różnego rodzaju akcje mające na celu poprawę jakości powietrza w poszczególnych dzielnicach. Działania te sprowadzają się między innymi do wymiany pieców gazowych, zachęcania mieszkańców do korzystania z komunikacji miejskiej i oczywiście uświadamiania jak każdy z nas może pozytywnie wpłynąć na jakość powietrza w mieście. Ekologia stała się dla miasta bardzo istotna, stąd też następuje stopniowa poprawa czystości powietrza.

Aktualny stan

Stan jakości powietrza we Wrocławiu poprawia się z miesiąca na miesiąc. W analizach bierze się pod uwagę skład chemiczny powietrza i zawartość w nim ewentualnych szkodliwych związków. Mieszkańcy miasta jakiś czas temu narzekali na ciągle pogarszający się stan powietrza, dzisiaj z kolei kwestia ta uległa znacznej poprawie. Ma to bardzo duże znaczenie także dla rozwoju Wrocławia. Co roku wiele osób przeprowadza się do tego miasta, a czystość powietrza ma dla nich duży wpływ przy podejmowaniu decyzji.

Gdzie najlepiej?

We Wrocławiu znajdziemy kilka dzielnic, które kojarzone są z dobrą jakością powietrza. Jedną z nich z pewnością jest Fabryczna. Dzięki dużej ilości zieleni, mieszkańcy tej dzielnicy mogą oddychać spokojnie. Co więcej służby komunalne dbają tam także o czystość przestrzeni miejskiej.

W mieście szczególną popularnością cieszą się mieszkania z tarasem. Wrocław dzięki swojej działalności proekologicznej jest świetnym miejscem do posiadania tego typu mieszkania. Możemy bowiem spędzać wolny czas na tarasie, ponieważ jakość powietrza w mieście jest coraz lepsza, a co za tym idzie bezpieczniejsza dla naszego zdrowia.