W jakich miejscach warto umieścić ławki tapicerowane?

lawka-tapicerowana

Ławki tapicerowane już od dawna coraz częściej zastępują stosowane wcześniej ławki drewniane oraz ławki wykonane z tworzyw sztucznych. Tego typu meble doskonale się sprawdzają zarówno w budynkach użyteczności publicznej i w biurach, jak i w prywatnych domach czy mieszkaniach. W każdym z tych miejsc dobrze wyglądają i są funkcjonalnym elementem wykończenia. W artykule dokładniej przyglądamy się ławkom tapicerowanym, opisujemy, jakie są ich najważniejsze zalety oraz w jakich miejscach najlepiej się sprawdzają.

Dlaczego warto jest zastosować ławki tapicerowane – Jakie mają zalety?

Ławki tapicerowane tak często zastępują obecnie w różnego rodzaju budynkach użyteczności publicznej zwykłe wykonane z drewna lub z płyt laminowanych ławki przynajmniej z kilku powodów. Podstawowy jest taki, ze tego typu meble tapicerowane są po prostu znacznie wygodniejsze niż twarde, i zazwyczaj dużo gorzej wyprofilowane innego typu ławki. Ich zastosowanie pozwala także zadbać o atrakcyjny wygląd przestrzeni biurowej, korytarza w szkole czy holu w recepcji hotelowej lub w przychodni lekarskiej. Ławki tapicerowane mogą mieć dowolny kolor, a często też i kształt. Najlepsi producenci mebli oferują ławki tapicerowane, które są dostępne w dowolnym kolorze z palety RAL. Dzięki temu, decydując się na zastosowanie tego rodzaju ławek, można je idealnie dobrać do innych umieszczonych w danym miejscu mebli czy elementów dekoracyjnych.

Ławki tapicerowane są też dostępne w wielu wariantach funkcjonalnych. Kupując takie ławki można się zdecydować na meble przeznaczone dla dwóch, trzech, a nawet dla czterech osób. Można wybrać ławki tapicerowane w wariancie z oparciem lub bez oraz z podłokietnikami.

Gdzie najczęściej stosowane są ławki tapicerowane?

Jak tłumaczy nasz rozmówca, doradca klientów z firmy Meblant we Wrocławiu, znanego na terenie całego kraju producenta i dystrybutora mebli biurowych, pracowniczych, sklepowych czy restauracyjnych: „Ławki tapicerowane to rodzaj mebli, które najczęściej są stosowane w różnego typu budynkach użyteczności publicznej. Najczęściej administratorzy takich budynków zastępują nimi stosowane wcześniej ławki drewniane lub ławki wykonane z innych twardych materiałów. Ławki tapicerowane najczęściej są ustawiane w takich miejscach w poczekalniach i w recepcjach. Dzięki temu można po prostu zapewnić oczekującym na obsługę lub na umówioną wizytę gościom nieco więcej wygody. Mogą być one jednak także przydatnym elementem umeblowania firmowych korytarzy czy pomieszczeń socjalnych”.

W ostatnich latach ławki tapicerowane są też coraz częściej ustawiane w szkołach i w przedszkolach. Dotyczy to przede wszystkim szkolnych korytarzy, na których do tej pory stawiano przeznaczone do stosowania bardziej w szkolnych szatniach ławki drewniane. Ławki tapicerowane na pewno zapewniają dzieciom większą wygodę, a przy okazji też cały czas są elementami, które odznaczają się bardzo dużą wytrzymałością na uszkodzenia mechaniczne i są łatwe do utrzymania w czystości.

Co ciekawe ławki tapicerowane coraz częściej są także stosowane w prywatnych domach i mieszkaniach. Najczęściej miejsce na nie znajduje się w korytarzu, obok schowka na buty i wieszaków na kurtki. Jeżeli jest tylko taka możliwość i ma się odpowiednią ilość wolnej przestrzeni, na pewno warto jest zapewnić sobie trochę więcej wygody podczas zakładania i zdejmowania butów i ustawić taką ławkę też w swoim domu.