W czasie pandemii, warto pomyśleć o swoich wnętrzach

Czas spędzony w domu, podczas społecznej izolacji wymuszonej przez pandemię koronawirusa wielu ludzi zainspirował do zmian w swoich prywatnych przestrzeniach. Jedni od razu przystąpili do pracy, innym dopiero chodzi coś po głowie. Pewne jest to, że w czasie przymusowej kwarantanny warto pomyśleć o wnętrzach i nieco o nie zadbać, odświeżyć je, sprawić, by były bardziej funkcjonalne i odpowiadały naszym potrzebom.

Na początek oceń potrzeby

Obecnie dostęp do marketów budowlanych jest już właściwie taki, jaki był przed lock downem, więc z powodzeniem możemy wybrać się na zakupy. Na początek jednak warto zastanowić się, co właściwie w naszym domu wymaga zmian. Przeprowadzenie większego remontu przy „pełnej chacie” może okazać się wyzwaniem, ale wprowadzenie pomniejszych udogodnień lub odświeżenie mieszkania może pójść szybciej, gdy w prace zaangażuje się cała rodzina. Wspólnie spędzony czas w domu może unaocznić pewne potrzeby, z których dotąd nie zdawaliśmy sobie sprawy. Może potrzebne jest dodatkowe miejsce do pracy? Wielu pracodawców wysłało pracowników do pracy zdalnej, a teraz docenia zalety tego rozwiązania. Sporo porad dot. urządzania domowej pracowni, zajdziesz min. na znanym blogu Edinos.pl.

Być może pokój dziecka nie licuje z jego potrzebami i maluch już z niego wyrósł i czas na większe porządki? A może wreszcie macie czas na wspólne posiłki, ale brakuje Wam wystarczająco dużego i wygodnego stołu?

Nowe miejsce do pracy

Dawno już udowodniono, że często wprowadzenie systemu pracy zdalnej nie wpływa negatywnie na wydajność pracowników. Przedsiębiorcy mieli okazję właśnie się o tym przekonać, więc może się okazać, że w wielu domach potrzebne będzie nowe miejsce do pracy. Jak je zaaranżować? Na pewno nie w łóżku czy na sofie. Na dłuższą metę to się nie sprawdza. Niezbędne minimum to własne krzesło i choćby niewielki kawałek blatu mieszczący laptopa i nieduża lampka. Idealnie, gdy na domowe biuro można wydzielić osobne pomieszczenie. Czasem wystarczy jednak kącik w sypialni lub salonie.

Pokój dla ucznia

Za dużo zabawek, a za mało miejsca na wygodne biurko i krzesło dla ucznia? Być może właśnie nadeszła pora na oddanie mniej lubianych zabawek innym dzieciom. Uzyskane w ten sposób miejsce można przeznaczyć na biurko dla ucznia. To także doskonały moment na to, by dziecięce elementy wystroju i dodatki zastąpić czymś bardziej „dorosłym”. Nowa pościel i zasłonki mogą zmienić pokój księżniczki w pokój dorastającej dziewczyny.

kliknij tutaj przejdź do oferty biurek widocznych powyżej.

Strefa wspólna

W wielu domach podczas narodowej kwarantanny okazało się, że choć wszyscy mamy w salonie miejsce do wypoczynku dla każdego członka rodziny, to czasem brakuje tego miejsca do innych codziennych czynności. Centrum domowego życia może okazać się stół jadalniany. Warto wybrać większy model, jeśli metraż nam na to pozwala. Jeśli nie, dobrym pomysłem będzie mniejszy stół z możliwością rozłożenia blatu w razie potrzeby. Doskonałym pomysłem na to, by każdy z domowników znalazł przy takim stole własne miejsce, jest wybór różnych krzeseł, które łączy jakaś cecha, na przykład kolor, styl czy materiał, z jakiego są wykonane. To trend, który zagościł na dobre w wielu domach.