Większość z nas z radością wyczekuje nadejścia słonecznego sezonu wiosenno-jesiennego, kiedy przyroda budzi się do życia. Szczególnie niecierpliwie na wiosnę czekają ogrodnicy i miłośnicy zieleni, którzy lubią pielęgnację roślin. Jest wśród nas również wiele osób, które lubią otaczać się zieloną trawą, a nie mają czasu na prace ogrodowe lub odpowiedniego gruntu. Z pomocą przychodzi dystrybutor sztucznej trawy, który oferuje łatwą w pielęgnacji i równie efektowną, jak żywa, trawę z rolki.
Rodzaje sztucznej trawy
Sztuczna trawa to syntetyczna powierzchnia, która zbudowana jest z dwóch warstw. Dolną część stanowi elastyczny, perforowany podkład a górną częścią są tkane włókna. Na rynku możemy spotkać dwa typy trawy z rolki, odróżniane poprzez rodzaj włókna. Dystrybutorzy sztucznej trawy oferują włókna fibrylowane, mające ponacinaną i skręconą taśmę trawy do kilku centymetrów oraz włókna monofilowe, ze splotem pojedyncznych pasm posiadających do kilkunastu włókien. Są one wykonane głównie z polipropylenu i polietylenu, istnieją również trawy z rolki wykonane z obu typów.
Układanie sztucznej trawy
Układanie sztucznej trawy to proste i niewymagające doświadczenia zadanie. Działania należy zacząć dokładnym oczyszczeniem powierzchni, na której będziemy instalować sztuczną trawę od dystrybutora. Można ją położyć na twardych podłożach, jak balkon czy taras, jak i utwardzonej ziemi. Należy zadbać o czystość i suchość przygotowanej powierzchni oraz starannie ją wyrównać. Układanie sztucznej trawy jest nieskomplikowane i można to zrobić z łatwością samemu. Warto wymierzyć podłoże i zaplanować końcową wizualizację – trawę z rolki można przycinać do dowolnych rozmiarów i zaokrągleń. Należy więc wcześniej oszacować, ile rolek powinniśmy zamówić. Istotną wskazówką jest, aby układać sztuczną trawę zawsze w jednym kierunku w celu zachowania jednolitości odcienia na całej długości trawnika z rolki. Następnie musimy zwrócić uwagę na skrupulatnym sklejeniu fragmentów – mocujemy taśmę do podłoża, zygzakiem nakładamy klej na taśmę i przyciskamy krawędzie trawy z rolki do kleju. Dobrą praktyką jest dociążenie sklejonego elementu na jakiś czas po klejeniu. Na koniec docinamy brzegi trawy i sztuczny trawnik gotowy. Po zakończonym układaniu sztucznej trawy rekomenduje się również szczotkowanie trawy w przeciwną stronę do układanie się włókien.
Zalety korzystania ze sztucznej trawy od dystrybutora
- Szeroka gama zastosowań: możliwość montażu w trudnych miejscach (zacienione, mało żyzne), na balkonie, tarasie, na siłowniach, placach zabaw, w sklepach, na obiektach sportowych
- Komfort użytkowania – bezobsługowość, minimalny czas i niskie koszty pielęgnacji
- Łatwość instalacji – praktycznie każdy może zająć się układaniem sztucznej trawy
- Mniejszy wkład finansowy i brak konieczności zaangażowania i poświęcania czasu w porównaniu do żywego trawnika – trawy z rolki nie trzeba podlewać, regularnie kosić, wyrywać chwastów
- Trawa z rolki może zostać położona w miejscu, gdzie nie urośnie prawdziwy trawnik
- Odporność na uszkodzenia mechaniczne i zmienne warunki pogodowe
- Miękkość i przyjazność dla dzieci
Nie zwlekaj do wiosny – już teraz sprawdź ofertę dystrybutora sztucznej trawy na trawa-krajobrazowa.pl, wybierz swój model spośród bogatego asortymentu i ciesz się wiecznie zielonym i miękkim trawnikiem z rolki cały rok.