Osób, które w leczeniu różnych dolegliwości wykorzystują zioła jest mnóstwo. Popularność ziołolecznictwa nie jest przypadkowa, zioła działają bowiem naprawdę skutecznie. Do popularnych ziołowych mieszanek zalicza się zioła szwedzkie – mieszanka została skomponowana w XVII wieku przez szwedzkiego doktora Klausa Samst, ale używanie jej spopularyzowała Maria Traben – zielarka z Austrii.
Zioła szwedzkie Marii Traben – co wchodzi w skład mieszkanki?
W skład mieszanki ziół szwedzkich wchodzi jedenaście ziół, które zostały zmieszane ze sobą w różnych proporcjach – dzięki temu ich działanie doskonale się uzupełnia. Mieszanka obejmuje aloes bądź piołun, mirrę, arcydzięgiel, dziewięćsił, kamforę, kurkumę, szafran, korzeń rabarbaru, senes, mannę, teriak. Właściwości tych ziół są bardzo różne, dlatego też lista dolegliwości, na które pomagają zioła szwedzkie Marii Traben jest bardzo długa.
Na co mogą być stosowane zioła szwedzkie Marii Traben?
Zioła szwedzkie Marii Traben to mieszanka mająca szeroki wpływ na organizm. Wynika to z faktu, iż skomponowane w odpowiednich proporcjach zioła oddziaływują na siebie synergistycznie – dzięki połączeniu ich działanie jest skuteczniejsze. Po zioła te możesz sięgnąć, gdy cierpisz z powodu bólów głowy, okazują się skutecznym lekarstwem nawet na migrenę. Są polecane przy różnego rodzaju dolegliwościach wywołanych przez chorobotwórcze bakterie oraz stany zapalne. Mogą być stosowane przy przeziębieniu, spadku odporności, wzdęciach i zaparciach. Sięgnąć po nie można przy problemach skórnych: pomagają na krosty, trądzik, wysypkę. Zioła szwedzkie Marii Traben możesz stosować też na ból zęba, gorączkę, hemoroidy. Ponadto zmniejszają bóle reumatyczne, są pomocne w leczeniu oparzeń i odmrożeń, wspierają leczenie chorób nowotworowych.
Jak stosować zioła szwedzkie Marii Traben?
Z ziół szwedzkich przyrządza się nalewkę – potrzebną Ci gotową mieszankę kupisz w aptece. Do przygotowania nalewki potrzebujesz także półtora litra alkoholu o maksymalnej mocy czterdzieści procent, dobrze sprawdza się czysta wódka. Nalewka jest gotowa po dwóch tygodniach. Jeśli nie masz ochoty przygotowywać jej samodzielnie, możesz kupić gotową. Przechowuj ją w szczelnie zamkniętej butelce w ciemnym i chłodnym miejscu. Możesz ją wykorzystać do przygotowania okładów lub stosować wewnętrznie. Profilaktycznie zażywaj ją dwa razy dziennie po jednej łyżeczce, przy schorzeniach zwiększ dawkę do trzech łyżeczek jednorazowo, a w przypadku poważnych dolegliwości zażywaj dwie lub trzy łyżki stołowe dziennie – zawsze pij nalewkę rozcieńczoną w wodzie lub ziołowej herbatce.