Toaletki z lustrem – czy to dobry prezent dla dziewczynki?

Dziewczynki już od najmłodszych lat uwielbiają stroić się przed lustrem. Dostęp do neutralnych kosmetyków i akcesoriów sprawia, że chętnie nakładają dziecięcy makijaż. A przy tym układają wymyślne fryzury, przy pomocy kolorowych gumek i opasek. Jeśli Twoja córka uwielbia takie zabawy, spaw jej przyjemność wręczając własną toaletkę. Ten niewielkich rozmiarów mebel zmieści się w jej pokoju i sprawi, że dziewczynka poczuje ogromną dumę. Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę poszukując toaletki z lustrem dla młodej damy.

Toaletka z lustrem rozwiąże wiele Twoich problemów

O ile małej dziewczynce nie trzeba wiele do szczęścia, o tyle już dziesięciolatka doceni prezent w postaci osobistego mebla. Toaletki z lustrem pozwolą poczuć się bardziej dorosłą i pewną siebie. A także ułatwią utrzymanie porządku w kosmetykach i biżuterii Twojego dziecka. Jeśli więc metraż pokoju Twojej córki na to pozwala, podaruj jej toaletkę z lustrem z prawdziwego zdarzenia. Znajdziesz takie w sklepie OK Style. Mają one pojemne szuflady, w których ukryją się wszelkie drobiazgi. A sporych rozmiarów lustro z pewnością przypadnie małej modnisi do gustu. Decydując się na takie rozwiązanie, przy okazji też ograniczasz czas, jaki Twoja pociecha spędza w łazience. To istotne, szczególnie gdy masz w domu tylko jedną.

Zabawa, która przerodzi się w prawdziwą pasję

Być może nie zdajesz sobie sprawy z tego, że zamiłowanie do makijażu może się Twojemu dziecku zwyczajnie opłacić. Jeśli stworzysz córce odpowiednie warunki, ma szansę nauczyć się sztuki wizażu już w młodym wieku. Posiadanie toaletki z lustrem zachęci ją do prób na sobie i koleżankach, co może przełożyć się na całkiem opłacalny fach. Stylowe makijaże nigdy nie wyjdą z mody, a osoby je wykonujące zarabiają krocie. Jeśli więc chcesz czymś zainteresować swoje dziecko, w ten sposób możesz zaszczepić w niej nową pasję. W dobie smartfonów i Internetu nawet nastolatki prowadzą swoje strony i przyciągają fanów. Być może ułatwisz swojej córce wkroczenie w świat dorosłych i sprawisz, że będzie bardziej samodzielna.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze toaletki z lustrem

Kluczowe znaczenie w przypadku takiego mebla ma oczywiście lustro. Powinno być sporych rozmiarów i dość stabilne. Możesz je zawiesić na ścianie albo przytwierdzić na stałe do blatu.

Równie ważne jest oświetlenie. Makijaż powinno się wykonywać w świetle dziennym, dlatego ustaw toaletkę jak najbliżej okna. Jednak pod takim kątem, aby słońce nie odbijało się w lustrze.

Dobrze, aby wokół lustra było dodatkowe oświetlenie. Równo rozmieszczone żarówki doświetlą twarz i pozwolą precyzyjnie nałożyć kosmetyki. Ważne, aby żarówki były o naturalnej barwie i nie zniekształcały twarzy.

Nie zapomnij o wygodnym siedzisku, które powinno być dopasowane do wysokości mebla i wzrostu dziecka. Przy zabawie każdemu powinno być przecież wygodnie.

Nowoczesne czy stylizowane, które toaletki będą lepsze

W przypadku wyboru mebla dla dziecka pierwszą myślą będzie zapewne ta pięknie stylizowana na toaletkę księżniczki. Warto jednak wyjść trochę dalej w przyszłość. Toaletki z lustrem nie kupujesz przecież na chwilę, a na wiele lat. Twoja córka urośnie i z pewnością wyrośnie z krainy dziecięcych baśni. Wtedy będzie chciała czegoś innego. Dlatego lepiej kupić od razu prostą konsolę, o minimalistycznym charakterze. Można ją udekorować w zależności od wieku i upodobań dziewczynki. Toaletka w kolorze białym będzie doskonałym wyborem na długi czas.