Toaleta na imprezy – komfortowe i wygodne rozwiązanie mobilne

Podczas imprez masowych powinno zostać zapewnione odpowiednie zaplecze sanitarne. W tym celu najczęściej wykorzystuje się toalety przenośne.

Ten rodzaj toalet sprawdza się nie tylko na placach budowy, ale także w trakcie imprez plenerowych, które gromadzą dużą liczbę osób. Ze względu na swoją mobilność i funkcjonalność stanowią doskonałą alternatywę dla tradycyjnych toalet oraz nie wymagają podłączenia do sieci wodno-kanalizacyjnej

Toalety przenośne sprawdzą się podczas:

 • koncertów
 • festiwali
 • festynów
 • pikników
 • imprez sportowych

Ponadto toalety przenośne można umieścić w parkach, lasach, przy cmentarzach, a także na plażach, kempingach, polach namiotowych czy ogródkach działkowych.

Wynajem toalet na imprezy

Najlepszym rozwiązaniem na imprezy plenerowe jest wynajem toalet przenośnych. Toalety można dostosować do charakteru oraz wielkości imprezy. Dużą zaletą tego rozwiązania jest fakt, że nie wymagają one podłączenia do sieci wodno-kanalizacyjnej. Firmy zajmujące się wynajmem toalet, dostarczają je we wskazane miejsce, a po skończonym wydarzeniu zabierają z powrotem. Jeśli wydarzenie trwa kilka dni, warto skorzystać z serwisowania toalety, które obejmuje m.in. wywóz nieczystości, sprzątanie, a także uzupełnianie papieru toaletowego, mydła oraz ręczników papierowych. Wiele firm zajmuje się więc nie tylko sprzedażą i wynajmem toalet przenośnych, ale także ich serwisem.

Sprzedaż toalet na imprezy

Zakup nowych toalet przenośnych to spory wydatek i nie każdego organizatora imprezy będzie na niego stać. Istnieje jednak możliwość zakupu używanych toalet, które zazwyczaj utrzymane są w dobrym stanie i kosztują znacznie mniej od nowych produktów. Zakup toalety przenośnej sprawdzi się w miejscach, w których toaleta potrzebna jest na dłuższy czas lub organizator będzie wykorzystywał je wielokrotnie. Często na zakup toalet przenośnych decydują się samorządy lub firmy eventowe, ponieważ koszt takiego zakupu zwróci im się po pewnym czasie.

Jaka toaleta będzie najlepsza?

W ofercie firm zajmujących się wynajmem oraz sprzedażą toalet znajdują się różne warianty toalet przenośnych. Obecnie większość z nich spełnia podstawowe standardy higieny i bezpieczeństwa, a często także dostępne są bardziej rozbudowane wersje toalet.

W skład toalety przenośnej z dodatkowym wyposażeniem może wchodzić:

 • umywalka
 • dozownik na mydło
 • podajnik papieru
 • podajnik ręczników papierowych
 • podajnik nakładek higienicznych
 • lustro
 • oświetlenie

Najczęściej do wyboru są toalety przenośne standardowe z podstawowym wyposażeniem, toalety z umywalką, a także toalety najwyższej klasy: VIP oraz VIP LUX. Dostępne są także toalety przenośne dla niepełnosprawnych, które są specjalnie przystosowane, aby ułatwić korzystanie osobom, które poruszają się m.in. na wózkach inwalidzkich.

Współczesne toalety przenośne dzięki swojej funkcjonalności i wysokiej estetyce wykonania sprawiają, że korzystanie z nich jest nie tylko w pełni bezpieczne, ale także komfortowe. Dzięki temu rozwiązaniu można w łatwy i szybki sposób stworzyć zaplecze sanitarne w dowolnym miejscu, m.in. podczas różnego rodzaju imprez plenerowych.