Tkanka tłuszczowa odporna na dietę i ćwiczenia. Co robić?

Czasem odrzucenie węglowodanów, tłuszczy i cukru w połączeniu z regularnymi ćwiczeniami to wciąż za mało, by pozbyć się tłuszczu z problematycznych miejsc. Tłuszcz, który nierównomiernie rozkłada się pod skórą, jest problemem estetycznym i zdrowotnym. Walka z cellulitem jest trudna, ale można ją wygrać.

Ćwiczenia i odpowiednia pielęgnacja to podstawa walki z uporczywą tkanką tłuszczową.

Pomimo braku zauważalnych efektów walki z cellulitem i tkanką tłuszczową nie można odpuścić regularnych ćwiczeń. Najlepiej, aby były to aktywności typu cardio, czyli bieganie, nordic walking, pływanie, jazda na rowerze, a oprócz tego zalecany jest również trening siłowy. Oprócz ćwiczeń potrzebne są masaże ręczne oraz przy użyciu baniek chińskich, które pomogą rozbić skupiska tkanki tłuszczowej pod skórą.

Poza tym ważna jest codzienna pielęgnacja skóry z widoczną pomarańczową skórką. Dwa lub trzy razy w tygodniu zalecane jest wykonywanie peelingu, a codziennie należy stosować balsam antycellulitowy. Metabolizm tkanek można przyspieszyć za pomocą naprzemiennych zimnych i gorących pryszniców- taki zabieg można wykonywać codziennie.

Nie wolno rezygnować ze zdrowej diety.

Niestety raczej żadna metoda walki z tkanką tłuszczową nie będzie skuteczna bez właściwej diety. Sposób odżywiania powinien być skonsultowany z dietetykiem i stosując się do zaleceń, trzeba pamiętać o tym, że proces odchudzania i pozbywania się cellulitu będzie długotrwały. Tylko wtedy jest szansa, by pozbyć się niechcianej tkanki tłuszczowej raz na zawsze. Konieczne jest picie dużych ilości wody, zielonej herbaty i innych ziołowych herbatek, które pomogą w usunięciu toksyn z organizmu. Aby przyspieszyć spalanie tłuszczu i poprawić metabolizm, warto sięgnąć po suplementy diety na odchudzanie np. ThermLine Forte, Linea, Bio-CLA z zieloną herbatą. Preparaty te zawierają naturalne składniki wspomagające spalanie tłuszczu, które przyniosą pożądane efekty jedynie w połączeniu z dietą i ćwiczeniami.

Endermologia skuteczną metodą walki z odpornym na dietę i ćwiczenia tłuszczem.

Przypadki, w których dieta i ćwiczenia nie przynoszą oczekiwanych efektów i cellulit nadal jest widoczny, warto spróbować masaży podciśnieniowych, czyli endermologii. Ogromna siła masażu podciśnieniowego oddziałuje na tkankę łączną skórną i podskórną, dlatego działa odchudzająco, odmładzająco, oczyszczająco oraz terapeutycznie. Dzięki zabiegom endermologii można uzyskać spektakularne efekty w likwidacji cellulitu, wyszczuplenia i wymodelowania sylwetki. Jest to możliwe dzięki pobudzeniu metabolizmu, a co za tym idzie, organizm eliminuje toksyny i tłuszcz z organizmu. Nie wolno jednak rezygnować ze zdrowej diety i ćwiczeń, aby efekty zabiegu miały szanse się utrzymać.