Talerze i Misy ozdobne i ich znaczenie przy urządzaniu mieszkania

misy

Chociaż misy kojarzą się nam głównie z kuchnią i przygotowywaniem posiłków, tak naprawdę mają dużo więcej zastosowań. Chodzi o możliwość dekorowania z ich pomocą i podkreślania stylu, który inspiruje nas przy urządzaniu mieszkania. Jak wykorzystać misy, by ożywiały wnętrze i nierzadko były również praktycznym dodatkiem?

Talerze i Misy jako naczynia na owoce

Chętnie ustawiamy je na kuchennym blacie, jadalnianym stole, czy nawet stoliku kawowym w salonie. Pięknie zdobią meble ogrodowe w ciepły dzień, spędzany na świeżym powietrzu. Kolorowe owoce mogą prezentować się bardzo przyjemnie dla oka, a w dodatku najczęściej są również porcją zdrowia. Wykorzystanie przy tym spójnej ze stylem mieszkania misy to bardzo dobry pomysł. Niekoniecznie musi być ona szklana! Kamionkowa, ceramiczna, rattanowa czy drewniana sprawdzi się równie dobrze. Wszystko zależy od tego, jakiego stylu ma być częścią. Zwracaj uwagę także na kolor misy, bo w ten sposób najłatwiej dopasować ją do wnętrza.

Talerze i Misy na orzechy – zachęta do dobrego jedzenia

Orzechy ukryte w czeluściach kuchennych szafek zazwyczaj nie mają większego wzięcia wśród domowników. Bardzo łatwo zapominamy o nich na długie miesiące. Inaczej jednak jest w przypadku, gdy obrane orzechy (np. włoskie) wystawimy w misie w widocznym miejscu w kuchni lub jadalni. Wówczas chętnie sięgamy po nie, jako po szybką przekąskę. I choć to przekąska kaloryczna, to większość orzechów jest źródłem bardzo dobrych tłuszczy, które są naszym organizmom potrzebne. Z pomocą misy możemy zatem zachęcić domowników do dobrego jedzenia.

Talerze jako świeczniki

Komplet takich samych mis, np. w różnych rozmiarach, to bardzo ładna dekoracja do salonu. Misy mogą pozostać puste, jednak jeśli tylko ich materiał na to pozwala, można je wykorzystać jako świeczniki. Taka spójna kompozycja działa najczęściej na plus dla urządzanego wnętrza i warto to wykorzystać. W dodatku roztańczone płomienie świec w pięknych naczyniach – to się uda!

Misy dekoracyjne na przekąskowe sosy

Nie muszą być duże i nie muszą mieścić wiele. Zestawy dekoracyjnych mis są idealne do tego, by przygotować różnego rodzaju sosy, które później służą przy jedzeniu przekąsek. To ładny, elegancki sposób podania dodatków do jedzenia. Sprawdzi się podczas spotkań rodzinnych i spotkań z przyjaciółmi. Na estetykę warto bowiem zwracać uwagę!

Misy do sałat – ładne podanie trudnego wizualnie posiłku

Sałata jest często wykorzystywana do dekoracji posiłku, jednak jej ładne podanie z dodatkiem np. śmietany jest dość trudne. Chyba, że wykorzystamy do tego ładną, stylową misę. Wówczas cały posiłek wygląda dużo lepiej. Czarna, kamionkowa misa może odczarować coś, co na pierwszy rzut oka nie prezentuje się zachwycająco.

Talerze na słodkości pod ręką

Lubimy czasem przegryźć coś słodkiego i sprawić sobie tym samym małą przyjemność. Talerze mogą pomóc w estetycznym przechowywaniu słodyczy, np. w salonie. Niewielka misa z cukierkami lub kilkoma kostkami czekolady będzie wyglądać ładnie. Dopasuj ją do wnętrza swojego salonu i stwórz za pomocą tego dodatku spójną kompozycję.