Szukasz pięknej dekoracji? Szklane mozaiki urozmaicą Twój dom!

Kwiaty, obrazy, a nawet rodzinne zdjęcia – to elementy, których każdy używa do dekoracji wnętrz. A trzeba zaznaczyć, że wymienione przedmioty wypełniają pustą przestrzeń na swój własny sposób, perfekcyjnie urozmaicając konkretne pomieszczenia. Nic więc nie stoi na przeszkodzie, aby powiększyć kolekcję o szklane mozaiki. Produkty cechują się przecież oryginalnym wyglądem, można je również dopasować do dowolnego pokoju. Dowiedz się, jaki model powinieneś wybrać!

Najlepsze miejsce na szklaną mozaikę? Poznaj ogrom możliwości!

Tak naprawdę szklaną mozaikę możesz zamontować w dosłownie każdym wnętrzu. Dekoracje doskonale sprawdzą się w łazience, salonie, sypialni, a nawet przedpokoju. Nie ma w tym niczego dziwnego, bo produkty charakteryzują się dużymi walorami estetycznymi. Należy również nadmienić, że szklane mozaiki oferują mnogość wyboru. Ich różnorodność jest wręcz ogromna, dzięki czemu łatwo znaleźć egzemplarz dopasowany do wymagań.

Mozaiki da się podzielić ze względu na kolor – istnieją między innymi modele białe, zabarwione oraz zawierające dodatek brokatu. Na rynku znajdziesz też egzemplarze różniące się od siebie kształtem (wytypować można np. kwadrat, heksagon, trójkąt czy romb). Który model jest wart Twojego zainteresowania? Sypialnię wyśmienicie uzupełnią płytki sześciokątne. Srebrny heksagon jest tego idealnym przykładem. Modna i stonowana barwa zachwyci nawet najbardziej wybredne osoby.

Jakie szklane mozaiki powinieneś wybrać? Wszystko zależy od Twoich potrzeb!

Jaką rolę może pełnić dekoracja? Produkt świetnie sprawdzi się w łazience jako gustowna rama do lustra. Taki zabieg pozwoli wyszczególnić odpowiednie fragmenty, umożliwiając dostrzeżenie piękna płynącego z zastosowanej kompozycji. Warto zauważyć, że szklane mozaiki są odporne na wodę oraz pleśń, co tylko zachęca do zamontowania ich w ubikacji. Zwłaszcza że dekoracje będą też dobrze wyglądały w innej postaci – na przykład jako obudowa ścianki prysznicowej. Myślisz o remoncie łazienki? Model Volcano Gold został stworzony właśnie do tego celu. Czarny kolor (z lekką domieszką złotego) wprowadzi odrobinę elegancji do każdego pomieszczenia.

Jeśli zaś chodzi o kuchnię, to szklane mozaiki powinny odnaleźć swoje miejsce nad blatem, poradzą sobie także między szafkami. Czy produkty nie zniszczą się pod wpływem ciepła? Jest to absolutnie niemożliwe. Dekoracje często wykonuje się z hartowanego szkła, wypalanego w temperaturze 1500 stopni Celsjusza. Mozaiki wyróżniają się więc niewrażliwością na wysokie temperatury. W kuchni przyda się model Batman Black lub Golden Marble. Oba egzemplarze cechują się wytrzymałością oraz wysokim kunsztem wykonania. Znacząco różnią się jednak barwą. Batman Black całkowicie pokryty jest czernią, Golden Marble odznacza się za to biało-złotym kolorem.

Do czego przydaje się szklana mozaika? Zrealizuj najlepsze pomysły!

Pamiętaj, że szklane mozaiki nie muszą stanowić głównego elementu dekoracyjnego. Owszem, da się je wykorzystać w taki sposób – możesz się wtedy spodziewać olśniewającego efektu, podkreślającego wyjątkowość każdego elementu. Omawiane produkty kryją jednak znacznie więcej możliwości, z których nie warto rezygnować. Mozaika sprawdzi się na przykład jako drobny detal w postaci grubego, pionowego pasa na ścianie. Należy też skorzystać z jej ukrytych właściwości. Błyszczący model odbija wszak światło, dzięki czemu wnętrze wydaje się większe. Matowy egzemplarz działa zaś zupełnie inaczej. Pochłania promienie słoneczne, co okazuje się pomocne w przypadku zbyt dużych przestrzeni.