Sztuczki w makijażu oczu

Twoje oczy są głęboko osadzone lub wypukłe? Przedstawiamy ci sztuczki w makijażu oczu, dzięki którym ukryjesz mankamenty urody, a wydobędziesz atuty. Gdy poznasz sztuczki profesjonalnych makijażystów, twoje oczy nabiorą wyjątkowego blasku.

Wykonując makijaż oczu powinno się na samym początku określić, czy są one szeroko rozstawione czy też położone blisko siebie oraz czy są wypukłe czy może głęboko osadzone. Rozstawienie i osadzenie oczu ma ogromne znaczenie dla rodzaju makijażu. Trzeba, bowiem tak dobrać cienie, aby nadać oczom wyjątkowego blasku, podkreślić ich naturalne piękno. Każda twarz jest inna. Odpowiedni makijaż może zdziałać cuda i doprowadzić do tego, że poprawimy rysy twarzy tak, aby wydała się jeszcze piękniejsza.

Oczy mocno oddalone od siebie trzeba tak pomalować, aby optycznie je do siebie zbliżyć. W tym celu w wewnętrznych kącikach powiek należy nałożyć cień w ciemnym kolorze. Jasnym, natomiast powinno się malować zewnętrzne kąciki, aż do połowy powieki. Oba cienie trzeba rozetrzeć. Przejście barw nie powinno być mocno widoczne, muszą się one łagodnie łączyć. Na koniec trzeba wytuszować rzęsy podkreślając mocniej wewnętrzne kąciki.

Zupełnie inaczej maluje się oczy położone zbyt blisko siebie. Trzeba postępować w odwrotny sposób. Optycznie rozsuniesz oczy, gdy jasny cień nałożysz w wewnętrznych kącikach i rozetrzesz na prawie cała powiekę. Ciemny cień posłuży tylko do zaakcentowania zewnętrznych kącików. Tam dodatkowo możesz narysować kreski eyelinerem. Wytuszuj starannie rzęsy kierując szczoteczkę ku zewnętrznym kącikom.

Kobiety, których oczy są głęboko osadzone powinny do makijażu używać głównie jasnych kolorów cieni do powiek. Powinno się je nakładać na całe górne powieki. Ciemniejsze kolory nakłada się w zewnętrznych kącikach i rozprowadza ku górze. Na dolnej powiece natomiast można narysować ciemną kreskę eyelinerem. Powinna zaczynać się w zewnętrznym kąciku u sięgać do połowy oka.

Oczy wypukłe należy z kolei malować ciemnymi kolorami, które powinno się nakładać na górną powiekę. Kolor nie powinien jednak być zbyt intensywny. Ten sam kolor nakłada się na dolna powiekę. Można także namalować ciemną kreskę wewnątrz linii dolnych rzęs, dzięki czemu schowamy wypukłość dolnej powieki.