20 najpotężniejszych superbohaterów

superbohaterowie

Odkąd Superman wkroczył na scenę superbohaterów, fani i guru komiksowi skaczą sobie do gardeł w kłótniach o to, który superbohater jest najsilniejszy. Ale tutaj nie ma się o co sprzeczać – po to jest ta lista.

Superbohaterowie TOP20

20. Dr Manhattan

Jeśli chodzi o czystą, nieskażoną, żywiołową siłę, inni superbohaterowie nie zbliżali się do mocy Doktora Manhattana. Tak właściwie to jego moc nie ma ograniczeń. Wylądował jednak na 20 miejscu z powodu jego największej słabości (oprócz tachionów) – apatii. Mimo, że mógłby roznieść w pył cały wszechświat, to po prostu go nic za bardzo nie obchodzi i wolałby zostać sam.

 

19. Phoenix

Jako jedna z najpotężniejszych telepatek we wszechświecie, Jean Grey czasami ma problemy z utrzymaniem swoich zdolności na wodzy. Profesor X nawet skonstruował w jej głowie mentalne tarcze, dzięki którym Grey nie mogła odkryć swojego potencjału aż do momentu, w którym była dostatecznie dorosła, żeby sobie z nim poradzić.

 

 

18. Kapitan Atom

Właściwie połączenie Supermana i Srebrnego Surfera, stąd czasami Atoma uznaje się za „człowieka ze stali” drugiej klasy. Może się jednak pochwalić całkiem niezłymi zdolnościami, bo potrafi manipulować teoretycznie nieskończoną energią.

 

 

 

17. Wolverine

Może i nie ma typowych zdolności superbohatera, jednak przecież liczy się to, co wewnątrz. Brak supermocy nadrabia brutalnością i agresją, a jak widzieliśmy w przypadku Manhattana – nastawienie jest kluczowe.

 

 

 

16. Mister Majestic

Znowu ktoś podobny do Supermana – Majestic to jeden z najpotężniejszych superbohaterów świata Wildstorm.

 

 

 

 

15. Profesor X

Potężny telepata. Nie tylko wytrenował wielu mutantów, ale zdołał ich ochronić.

 

 

 

 

14. Wonder Woman

Moc Supermana i zdolności bojowe Batmana. Brakuje jej jednak niezniszczalności, dlatego wylądowała tylko na 14 miejscu.

 

 

 

13. Spawn

Al Simmons, bezlitośnie zgładzony przez własnych ludzi, kiedyś był najlepszym żołnierzem na usługach rządu i zarazem najskuteczniejszym zabójcą. W piekle dogadał się z czarnym, że powróci na Ziemię i będzie mógł zrobić niemal cokolwiek zapragnie. Za jaką cenę? W pewnym momencie jego moce przestaną działać, a Simmons wróci z powrotem.

 

 

 

12. Hulk

Niemal nieograniczona siła, błyskawiczna regeneracja tkanek, niewyczerpane zasoby energii – to podstawowe cechy tej zielonej bryły mięśni. Nie wskoczył jednak na wyższe miejsce, ponieważ brak mu innych mocy, których inni superbohaterowie mają często w nadmiarze. Sama siła nie zawsze wystarczy.
 

 

 

11. Martian Manhunter

Samą mocą dorównuje niemal Doktorowi Manhattanowi. Ma jednak dodatkowo 9 zmysłów, potężne zdolności telepatyczne i zdolność regeneracji.

 

 

 

 

10. The Green Lantern

Jest w posiadaniu “najpotężniejszej broni we wszechświecie”, która herosowi gwarantuje niemal nieograniczone zdolności. Największy minus? Jak większość broni, pierścień trzeba naładować.
 

 

 

 

9. Flash

Flash nie tylko potrafi biegać, myśleć i działać z prędkością światła, ale nawet szybciej. Potrafi przemieszczać się w czasie, pokonywać materię i czytać/nabywać wiedzę w niesamowitym tempie. Superbohater geniusz:-)
 

 

 

8. Black Bolt

Ten “nieczłowiek” , którego inni superbohaterowie  nazywali jedną z najpotężniejszych istot we wszechświecie. Potrafi manipulować potężną energią, dzięki której może podnosić własne zdolności aż do przesady. Jego największą bronią jednak jest głos. Wystarczył szept, żeby potrzaskać kości Hulka, a mówi się, że słowo potrafi niszczyć całe planety.
 

 

7. Franklin Richards

Syn Mr Fantastica i Invisible Woman. Franklina uznaje się za najpotężniejszego mutanta zrodzonego na Ziemi w uniwersum Marvela.
 

 

 

 

6. Dr Strange

“Najwyższy Czarownik” – mocą może równać się z Doktorem Manhattanem. Jedyną jego słabością, jest fakt, że jest zwykłym człowiekiem, który bawi się magią. Superbohaterowie i zwykły człowiek,s am nie wiem.

 

 

 

5. Sentry

W pewnym sensie zagadka. Sentry jest tak potężny, że czasami zaskakuje sam siebie. Jego podstawową słabością jest delikatny umysł. Chociaż potrafił wymazać się z pamięci każdego człowieka i herosa we wszechświecie, to problemy psychiczne potrafią mu naprawdę przeszkodzić.

 

 

 

4. Srebrny Surfer

Już łatwiej zapytać czego nie potrafi zrobić, niż pisać o jego możliwościach. Potrafi czerpać „kosmiczną energię”, więc jej zasoby są nieograniczone. Nie wskoczył na wyższe miejsce jedynie z powodu na brak spójności. Jest to superbohater, który  powinien być na pierwszym miejscu, drugim i trzecim, a czasem nie wiadomo czy w ogóle powinien znaleźć się na tej liście.

 

 

3. Superman

Każdy zna słabość Człowieka ze Stali. I każdy wie, że to jego jedyna słabość. Chociaż nie zajął pierwszego miejsca, to bez problemu mógłby się tam znaleźć, w szczególności dlatego, że nikt tak naprawdę nie wie na ile stać Supermana (zawsze się powstrzymuje). Superbohaterowie tacy jak on to prawdziwe mistrzostwo gatunku.

 

 

2. Goku

Chociaż latami to Superman ustawiał poprzeczkę w dziedzinie herosów ze zbyt dużymi zdolnościami, to Goku jako superbohater na pewno z łatwością może stawać w szranki. Ktoś może się sprzeczać, że nie jest superbohaterem w takim rozumieniu, jak inne postaci z tej listy, ale puścimy to mimo uszu.

 

 

1. Thor

Nordycki Bóg Piorunów. Jest nie tylko nieśmiertelny, ale też wyznacza standardy w rozumieniu zwrotu „uzdolniony wojownik”. Co więcej, jego młot daje mu nieograniczoną kontrolę nad czasem i przestrzenią. Thor jest tak dobry, że ciężko byłoby stworzyć komiks, w którym narodzą się superbohaterowie zagrażający jego pozycji.