Stojaki metalowe świetnym rozwiązaniem do przechowywania drewna kominkowego

stojaki-metalowe-swietnym-rozwiazaniem-do-przechowywania-drewna-kominkowego

Kominki opalane naturalnym drewnem pojawiają się w domach coraz częściej. Mocno kojarzą się z przytulnym wnętrzem, ciepłem i spokojem. Tam, gdzie się znajdą, nie może zabraknąć stojaka na drewno. Niewygodnie byłoby po kilka razy dziennie chodzić za dom po materiał na opał, a drewno nie powinno leżeć luzem w kącie. Metalowe stojaki to doskonałe rozwiązanie dla nowoczesnego wnętrza i górskiego domu.

Jak przechowywać drewno do kominka?

Drewno do palenia w kominku przechowuje się zazwyczaj poza domem, ale właściciele lubią mieć jego zapas blisko paleniska. Nie można jednak przetrzymywać go byle jak. Bardzo ważne jest, aby:

  • nie dotykało gołej ziemi,
  • nie było przechowywane w wilgotnych pomieszczeniach,
  • między poszczególnymi kawałkami drewna było luźno tak, aby powietrze mogło swobodnie między nimi cyrkulować.

Metalowe stojaki doskonale sprawdzą się do przechowywania drzewa w pomieszczeniu oraz poza nim, na podwórzu lub w stolarni. Trzeba pamiętać o regularnym uzupełnianiu swoich zapasów, zwłaszcza w tych gospodarstwach, w których kominek opalany drewnem jest jednym sposobem na ogrzanie budynku.

Jakie zalety mają metalowe stojaki na drewno?

Metal to trwałe, odporne na uszkodzenia mechaniczne tworzywo. Znacznie lepiej sprawdzi się do przechowywania drewna, niż stojaki drewniane albo modele plastikowe, szczególnie jeśli stoją one blisko kominka, który emituje wysoką temperaturę. Ponadto stojaki metalowe cechują się:

  • łatwością w czyszczeniu,
  • możliwością doczepienia do nich przyrządów do czyszczenia kominka,
  • eleganckim minimalistycznym wyglądem.

Taki organizer może być elementem dekoracyjnym wnętrza. Stojak powinien być maksymalnie prosty. Drewno brudzi, zostawia po sobie odłamki, które co jakiś czas będzie trzeba sprzątnąć. Im bardziej wzorzysty model wybierzesz, tym utrzymanie czystości może być trudniejsze i zajmie więcej czasu.

Do przechowywania drewna może posłużyć metalowy stojak, niekoniecznie przeznaczony przez producenta do tego celu. Takie elementy można znaleźć w wielu sklepach stacjonarnych i internetowych jak np. PI-SHAPE. Stojaki mogą mieć różne kolory, można także zdecydować się na model na kółkach albo piętrowy. Wszystko zależy od stylu, w jakim zostało urządzone pomieszczenie z kominkiem oraz samego piecyka. Większe stojaki można wykorzystać do przechowywania materiału poza domem, trzeba wtedy bezwzględnie pamiętać o zabezpieczeniu konstrukcji przed wilgocią. Mokre drewno nie będzie chciało się palić, a niezabezpieczony metal może z czasem zacząć pokrywać się rdzą.