Stegna – noclegi i apartamenty nad Morzem Bałtyckim na każdą porę roku!

Stegna noclegi – Kościół Najświętszego Serca Pana Jezusa w Stegnie

Atrakcyjne położenie, wspaniałe krajobrazy, wyjątkowy mikroklimat – to tylko kilka atutów, którymi może się pochwalić Stegna. Apartamenty w tej niewielkiej, ale dobrze znanej nadmorskiej miejscowości warto wynająć o każdej porze roku. Latem jest to idealne miejsce do plażowania, wiosną i jesienią można zwiedzać okolicę na rowerze. Nigdy nie jest tam nudno – noclegi nad morzem to pomysł w dziesiątkę!

Noclegi Stegna – zatrzymaj się w miasteczku z historią

Stegna to niewielka miejscowość położona nad Zatoką Gdańską, w rejonie Mierzei Wiślanej. W średniowieczu w okolicach dzisiejszej Stegny przebiegał bardzo ważny szlak handlowy do Królewca, a pierwsza wzmianka o miejscowości pod nazwą Steegen pochodzi z 1432 r. – była ona wówczas siedliskiem rybaków. Przez wieki pozostawała pod rządami pruskimi, znajdowała się na terenie Wolnego Miasta Gdańska, została zaanektowana przez III Rzeszę, aż po II wojnie światowej znalazła się ostatecznie w granicach Polski.

Obecnie Stegna to przede wszystkim miejscowość turystyczna. Położona nad morzem, wyróżnia się pięknymi krajobrazami oraz wyjątkowym mikroklimatem (dzięki gęsto porastającym gminę lasom bukowym). Bez problemu znaleźć tam można również komfortowe apartamenty Stegna – pod tym względem w niczym nie ustępuje ona większym nadmorskim miejscowościom. W takich apartamentach jak chociażby Baltic Park wypocząć można w naprawdę komfortowych warunkach.

Stegna – noclegi dla miłośników letniego plażowania

Latem noclegi nad morzem chętnie wybierają miłośnicy beztroskiego plażowania. Plaża w Stegnie sprawdzi się pod tym względem – jest czysta i szeroka. W sezonie wakacyjnym przy głównych zejściach bywa zatłoczona, ale wystarczy przejść kawałek dalej i można z powodzeniem odpoczywać w luźniejszej atmosferze. Oczywiście latem na plaży w Stegnie znajdują się przeróżne atrakcje mające za zadanie jeszcze bardziej uprzyjemnić wypoczynek, głównie najmłodszym – czyli place zabaw, zjeżdżalnie wodne oraz trampoliny.

Decydując się na noclegi w Stegnie, warto pamiętać, że latem są tam wyznaczane dwa strzeżone kąpieliska – Stegna I, przy zejściu nr 69 przy ul. Lipowej, a także Stegna II, przy zejściu nr 67 przy ul. Morskiej. Są one czynne w okresie wakacyjnym, czyli od czerwca do pierwszego tygodnia września.

Apartamenty Stegna – noclegi blisko morza dla aktywnych

Noclegi w Stegnie chętnie wybierają osoby, które chcą mieć apartamenty nad morzem, a jednocześnie pragną mieć przestrzeń do uprawiania aktywności fizycznej – np. jazdy na rowerze. Przez gminę Stegna przebiega trasa rowerowa po Mierzei Wiślanej – rozpoczyna się w Mikoszewie, a kończy właściwie na granicy kraju, w Krynicy Morskiej – Piaskach. Biegnie ona częściowo przez las, częściowo wzdłuż plaży; jest prosta i przyjemna, więc bez problemu pokonają ją nawet najmłodsi cykliści.

Wzdłuż trasy rowerowej umieszczono tablice edukacyjne, które informują o ważnych dla danego miejsca zasobach kulturowych oraz przyrodniczych. I tak na tablicach znajdują się wiadomości m.in. o promie śródlądowym Mikoszewo – Świbno, rezerwacie przyrody „Mewia Łacha”, torfowisku „Moczary”, starorzeczu w Stegnie, rezerwacie przyrody w Kątach Rybackich, pozostałościach osady w Nowym Świecie, wydmie „Wielbłądzi garb” oraz klifie nadzalewowym w Piaskach.

Wybierając noclegi Stegna, warto również pamiętać, że przez najbliższą okolicę przebiegają rowerowe trasy międzynarodowe, w tym R1 (z Kwidzyna przez Krzewsk, Elbląg aż do Braniewa) oraz R64 (z Piasków przez Krynicę Morską, Stegnę, Elbląg, Krzyżewo, Frombork i dalej aż do Kaliningradu).

Nocleg Stegna – blisko morza i zabytkowego kościoła

Wynajmując dopasowane do potrzeb apartamenty Stegna, należy pamiętać, że w miejscowości tej znajduje się zabytkowy Kościół Najświętszego Serca Pana Jezusa. Zwiedzenie tej wyjątkowej świątyni musi znaleźć się w planie pobytu w Stegnie. Otóż kościół ten powstał pod koniec XVII wieku i ma typową pomorską konstrukcję. Jego wnętrze kryje wiele skarbów – blisko 400-letni dzwon na więzy, największy w Polsce obraz podczepiony do sufitu budowli, ołtarz z nieustaloną jak dotąd datą powstania, lustrzaną kopię obrazu „Złożenie do grobu” Caravaggia, płaskorzeźby, chrzcielnicę i ambonę z XVII wieku.

Latem do Kościoła Najświętszego Serca Pana Jezusa zjeżdżają melomani z całej Polski. Odbywa się tam bowiem Międzynarodowy Festiwal Organowy organizowany przez tutejszą parafię i Filharmonię Bałtycką z Gdańska. Prawdziwym „sercem” kościoła są pochodzące z początku XX wieku organy wykonane przez firmę Schlag und Sohne ze Świdnicy.

Nadmorskie krajobrazy, piękna przyroda, trasy rowerowe i komfortowe apartamenty – to wszystko oferuje turystom niewielka Stegna. Noclegi (bon turystyczny pozwoli zarezerwować je w jeszcze lepszej cenie!) w tej nadbałtyckiej miejscowości to doskonały pomysł na urlop. Apartamenty nad morzem sprawdzą się o każdej porze roku!