Sprzęt dla amatorów a profesjonalne wyposażenie – gdzie leży różnica?

Rolki są jednym z tych akcesoriów, gdzie różnice konstrukcyjne pomiędzy sprzętem dla początkujących, a jego bardziej profesjonalnymi odmianami są wyraźnie zauważalne. To naturalny krok dla każdego pasjonata jazdy na rolkach, aby w pewnym momencie przerzucić się na bardziej wyspecjalizowane wyposażenie. Chcąc dokonać trafnego zakupu, warto jest najpierw bliżej przyjrzeć się różnicy pomiędzy poszczególnymi modelami, aby nabyty produkt spełnił nasze oczekiwania. Na co w takim razie powinno się zwrócić uwagę w pierwszej kolejności?

Czym cechują się rolki dla początkujących?

Stawiając pierwsze kroki w swojej przygodzie z rolkami, warto jest postawić na takie rolki Tempish, które zagwarantują nam wygodną i stabilną jazdę. Najważniejsze są tutaj kółka – najlepiej, gdy posiadają dość dużą powierzchnię kontaktu z podłożem, gdyż łatwiej jest nam wtedy utrzymać równowagę. Ich ogólny rozmiar nie musi być szczególnie duży, ponieważ i tak naszym celem nie będzie rozwijanie większych prędkości, a opanowywanie jazdy od strony technicznej. Chociaż zdecydowanie najlepsze bywają kółka wykonane z kauczuku, to plastik także powinien zdać egzamin, kosztując przy tym o wiele mniej.

Kolejna kwestia to ogólna konstrukcja rolek. Producenci mają w tej kwestii dość dużą dowolność, ponieważ nie wywieramy podczas jazdy tak dużej presji na nogi, co w przypadku rolek agresywnych lub szybkościowych. W wyborze warto jest sugerować się przede wszystkim komfortem, jaki dane rolki Tempish nam oferują. Uprawiając ten sport rekreacyjnie, najważniejsza jest nasza wygoda – delikatna wyściółka buta oraz szeroki zakres regulacji są jak najbardziej mile widziane.

Jazda zaawansowana – co znajdziemy na rynku?

Wybór bardziej zaawansowanych rolek bywa nieco bardziej problematyczny, głównie z uwagi na fakt, że te rozbijają się na różne kategorie. Pierwszą z nich są rolki Tempish szybkościowe, które, z uwagi na specjalne rozstawienie oraz kształt kół, umożliwiają rozwijanie wyjątkowo wysokich prędkości. Rolki Tempish do jazdy agresywnej zapewniają natomiast dużą zwrotność, przez co doskonale nadają się do skomplikowanych, dynamicznych manewrów.

Najciekawsze są natomiast roki Tempish przeznaczone do jazdy wyczynowej i freestyle, które skonstruowane są z myślą o wykonywaniu różnych tricków i akrobacji. Ich najważniejszą cechą jest dodatkowa amortyzacja oraz wytrzymałe płozy. Dzięki tym modyfikacjom mogą one znieść wyjątkowo intensywne użytkowanie, skoki, lądowania i wślizgi, które uszkodziłyby standardowe, delikatniejsze rolki.