Sprzątanie po zmarłym – jak wygląda?

Utrata bliskiej osoby wiąże się z ogromnym smutkiem i cierpieniem. Niestety w wielu przypadkach rodzina zostaje również z problemem mieszkania, w którym krewny zmarł i być może spędził dłuższy czas. W takiej sytuacji, niemożliwe jest przywrócenie wnętrza do stanu używalności wyłącznie standardowym sprzątaniem. Na początek konieczna jest dokładna dezynfekcja, która pozwoli pozbyć się zagrażających zdrowiu drobnoustrojów i nieprzyjemnych zapachów. Kolejnym krokiem jest opróżnianie mieszkań, wiążące się z dokładnym wysprzątaniem wnętrza. Jak wygląda cały proces?

Kiedy można przystąpić do sprzątania?

Odpowiedź na to pytanie jest uzależniona od tego w jakim stanie jest mieszkanie. Jeśli zmarły przebywał w nim dłuższy czas po śmierci, nie może obejść się bez dezynfekcji. W tym przypadku wybór metody jest zawsze dopasowywany do okoliczności. Najczęściej stosuje się jednak generatory ozonu lub silne środki chemiczne. Kolejne kroki związane ze sprzątaniem mogą być wykonywane dopiero po odkażeniu wszystkich pomieszczeń. Jeśli jednak krewny zmarł w szpitalu lub innym miejscu i wcześniej nie chorował na choroby zakaźne, w większości przypadków nie ma potrzeby przeprowadzania dezynfekcji.

Jak przebiega opróżnianie mieszkań?

Bliscy osoby zmarłej najczęściej decydują się na sprzedaż zajmowanego wcześniej mieszkania. Aby ułatwić i przyspieszyć ten proces, warto zdecydować się na usunięcie ze wszystkich pomieszczeń starego wyposażenia oraz przeprowadzenie sprzątania. W tego typu wnętrzach przez wiele lat nagromadziła się ogromna ilość rzeczy, które jednocześnie mogą generować nieprzyjemny zapach. Z tego względu, warto skorzystać z usług profesjonalnej firmy oferującej opróżnianie mieszkań.

  • Usługa wiąże się zarówno z usunięciem wszystkich rzeczy z samego mieszkania, jak i z piwnicy. W ten sposób można w pełni legalnie pozbyć się starych mebli, sprzętu elektronicznego, AGD i RTV.
  • Oprócz wywiezienia odpadów, firmy świadczącego tego typu usługi zadbają także o bezpieczną i zgodną z prawem utylizację wszystkich śmieci.
  • Opróżnianie mieszkań wiąże się również z ich dokładnym wysprzątaniem. Profesjonalne firmy korzystają z wysokiej jakości sprzętów, dzięki czemu cały proces przebiega sprawnie i zapewnia doskonałe efekty.

Odejście bliskiej osoby w wielu przypadkach wiąże się z tak bolesnymi przeżyciami, że rodzina nie jest w stanie samodzielnie podjąć się sprzątania w mieszkaniu zmarłego. W takich sytuacjach warto skorzystać z pomocy specjalistów, którzy przejmą na siebie ten mało przyjemny obowiązek.

Artykuł powstał dzięki uprzejmości firmy Opróżnianie mieszkań Kraków.