Softshell dla dzieci – podstawa w szafie aktywnego malucha

Softshell zdobył popularność jako materiał, którego funkcjonalność sprawdza się o każdej porze roku. Tkanina znajduje zastosowanie przede wszystkim w branży odzieży sportowej i turystycznej. W ciągu ostatnich paru lat wśród społeczeństwa wzrosła świadomość na temat pozytywnego oddziaływania sportu na nasze zdrowie. Coraz więcej rodzin przekonało się do aktywnych sposobów spędzania czasu wolnego. Dzięki temu, producenci odzieży sportowej pomyśleli o najmłodszych z nas i zaprojektowali specjalistyczną odzież dla dzieci. W artykule przedstawiamy, dlaczego kurtka softshell to obowiązkowa odzież dla małych sportowców.

Kurtka softshell – co to jest?

Kurtka softshell dziecięca, jak i wersja dla dorosłych, powstała z myślą o osobach aktywnych, aby służyć im w każdych warunkach pogodowych. Odzież cechuje się nieprzepuszczalnością wiatru, obustronną rotacją powietrza, skuteczną termoizolacją i wodoodpornością. Pierwsze modele, które były dostępne na rynku, składały się poliestrowej warstwy zewnętrznej i materiału wewnętrznego w postaci polaru lub dzianiny. Obecnie większość kurtek ma trzecią warstwę, czyli membranę, dzięki której odzież softshell jest całkowicie wiatroszczelna, częściowo wodoodporna, a jednocześnie oddychająca.

Kiedy ubierać dziecko w softshell?

Kurtka softshell dziecięca jest ciekawym rozwiązaniem dla aktywnych dziewczynek i chłopców. To dobry wybór na rodzinną wycieczkę po górach, uprawianie sportu czy zwykłe zabawy na podwórku. Softshell dziecięcy dobrze zabezpiecza przed silnym wiatrem oraz długo nie nasiąka wodą, więc pozwala na aktywność w nawet pochmurny dzień. Należy wiedzieć, że kurtki softshell dla dzieci nie są zamiennikiem dla klasycznej odzieży przeciwdeszczowej. Przy mocnej ulewie nie będzie dobrym rozwiązaniem, ale nieduży deszcz nie spowoduje przemoczenia materiału.

Softshell dziecięcy – komfort w każdym aspekcie

Kurtki softshell dla dzieci są zaprojektowane w taki sposób, aby zapewnić jak największy komfort noszenia. Odzież, w przeciwieństwie do modeli zimowych czy hardshelli, wykonana jest z elastycznej tkaniny. Nie ogranicza ruchów, co pozwala na wykonywanie przez dziecko każdego typu aktywności, od biegania do robienia pajacyków. Softshell chłopięcy i dziewczęcy ma zazwyczaj miękką podszewkę, która jest bezpieczna dla skóry i całkowicie eliminuje ryzyko otarć. Dzięki wykonaniu z wytrzymałej tkaniny nie mechaci się i nie wyciera przy noszeniu plecaka czy codziennym używaniu.

Softshell – kurtka, ale nie tylko…

Przy zakupie kurtki softshell dla dzieci warto pomyśleć również o innych częściach garderoby termoaktywnej. Samo odzienie wierzchnie spełnia swoją funkcję i można nosić je pod zwykłe T-shirty lub bluzy. Dzieci o dużym stopniu aktywności dobrze zaopatrzyć również w spodnie, koszulki i bieliznę termoaktywną. Skompletowanie zestawu ubrań o takich właściwościach zapewni dziecku jeszcze większy komfort noszenia.

W asortymencie sklepiguana.pl znajdziesz kurtki softshell dla dzieci od zaufanych i sprawdzonych producentów, a także inne elementy profesjonalnej odzieży sportowej. Oferowane ubrania, poza najwyższą jakością, występują w soczystych, różnorodnych kolorach, aby zadowolić wszystkich małych klientów. Szeroka gama produktów pozwoli na znalezienie idealnego modelu dla każdej dziewczynki i każdego chłopca.

Źródło zdjęć: shutterstock.com