Skąd biorą się zajady i jaką maść stosować, aby się ich pozbyć?

skad-biora-sie-zajady-i-jaka-masc-stosowac-aby-sie-ich-pozbyc

W kącikach Twoich ust pojawiają się pęknięcia, które wywołują pieczenie? Jest to powszechny problem wielu ludzi, który nie tylko sprawia ból, ale również nieestetycznie wygląda. Bardzo możliwe, że są to tak zwane zajady. W jaki sposób sprawić, aby zniknęły one z Twoich ust? Skąd one się tam właściwie wzięły? Wszystko, co musisz wiedzieć o zajadach, znajdziesz w poniższym artykule.

Czym są i jak powstają zajady?

Zajady zwane również kątowym zapaleniem warg to niezbyt przyjemna dolegliwość, z którą może się spotkać każda osoba. Charakterystyczne dla tej przypadłości objawy to pęknięcia lub nadżerki w kącikach ust, którym towarzyszy pieczenie i mrowienie. Zajady można poznać po zaczerwienionych kącikach.

Wiesz już, czym są zajady. Ale jak one w ogóle powstają? Przyczyn może być wiele. Do najczęstszych z nich zalicza się:

  • niewłaściwa dieta,
  • niedobór witaminy B,
  • infekcja bakteryjna,
  • osłabiony organizm,
  • nadmierne przemęczenie.

W niektórych przypadkach zajady mogą pojawić się również ze względu na alergię oraz podczas leczenia antybiotykowego. Nieleczone pęknięcia mogą skutkować rozwijaniem się poważniejszych infekcji i powstawaniem niewielkich blizn, dlatego jak najszybciej wyposaż się w odpowiednie preparaty, które zagoją rany. W tym celu sprawdź asortyment Apteki W Sieci, gdzie możesz zakupić niezbędne produkty przez Internet.

Jak skutecznie pozbyć się zajadów?

Szukasz szybkiego, a zarazem skutecznego sposobu na pozbycie się zajadów z kącików ust? Na szczęście leczenie tej dolegliwości w większości przypadków nie jest wcale tak skomplikowane. Im szybciej zaczniesz działać, tym łatwiej przejdziesz przez cały proces leczenia. Jak się zatem za to zabrać?

Przede wszystkim rozważ zakup przeznaczonej na zajady i tym podobne dolegliwości maści. Preparaty takie dostępne są w każdej aptece bez recepty. Najczęściej w ich składzie znajduje się witamina B, która sprzyja gojeniu pękających ust. Maści najczęściej przeznaczone są zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Ich stosowanie hamuje rozwój drobnoustrojów w pęknięciach i tworzy specjalną warstwę ochronną, która załagodzi pieczenie skóry.

Często wybierane przez klientów maści na zajady to między innymi takie produkty jak Zajadex, LIPS czy Flexiderm. Pamiętaj, że przed zastosowaniem konkretnego preparatu koniecznie zapoznaj się z ulotką i sprawdź, czy w składzie nie znajdują się produkty, na które możesz mieć uczulenie. W celu jak najszybszego osiągnięcia pożądanych efektów, oprócz regularnego stosowania maści, postaraj się również o zdrową dietę i uzupełnienie niezbędnych witamin.