Self storage a bezpieczeństwo

Magazyny do wynajęcia cieszą się coraz większą popularnością. Wynika ona m.in. z niczym nieograniczonego dostępu. W praktyce, każdy najemca ma swobodny dostęp do swoich przedmiotów, 24 godziny na dobę przez cały rok. Kolejną zaletą magazynów tego typu jest wysoki poziom bezpieczeństwa, który sprawia, że można w nich przechowywać wartościowe przedmioty przez nieograniczony okres, bez obaw o ich utratę lub uszkodzenie.

W jaki sposób dba się o bezpieczeństwo w magazynach typu self storage?

Pierwszym czynnikiem podwyższającym poziom bezpieczeństwa jest zastosowanie wysokiej klasy zamków, dzięki którym osoby niepożądane nie dostaną się do obiektu. Magazyny do wynajęcia są ochraniane, dlatego ryzyko utraty przedmiotów jest zerowe. Nie należy również zapominać o stałej temperaturze i wilgotności powietrza. Dzięki temu, w self storage można bezpiecznie trzymać delikatne przedmioty, podatne np. na pleśń, a także ubrania oraz dywany.

Czym jeszcze wyróżniają się magazyny do wynajęcia?

Pisząc o bezpieczeństwie, nie sposób nie wspomnieć o systemie monitoringu. Kamery rejestrują obraz 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, przez cały rok. Dzięki takiemu podejściu, można w łatwy i przede wszystkim szybki sposób zidentyfikować wszystkie osoby, które wchodziły do środka. Niejednokrotnie w magazynach są zainstalowane czujniki ruchu, wykrywające każdą, nawet najmniejszą aktywność w zasięgu swojego działania. Wysoki poziom bezpieczeństwa potwierdza również fakt, że wiele przedsiębiorstw i mniejszych firm decyduje się na przechowywanie dokumentacji w magazynach self storage.

Ponadto trzymają tam nieużywane urządzenia o wysokiej wartości. Warto przypomnieć, że firmy świadczące usługi wynajmu powierzchni magazynowych mają w swojej ofercie zarówno małe, jak i średnie, a także duże obiekty. Spory wybór sprawia, że każdy najemca może dostosować konkretny magazyn do aktualnego zapotrzebowania. Ponadto w przypadku konieczności zmiany pomieszczenia na większe, można to bez przeszkód zrobić w ciągu jednego dnia. Magazyny do wynajęcia są dostępne dla osób, które potrzebują długoterminowego przechowywania swoich przedmiotów, a także dla tych, którzy chcą wynająć powierzchnie na krótszy okres. Taka elastyczność sprawia, że oferta wynajmu jest atrakcyjna zarówno dla osób prywatnych, jak i mikroprzedsiębiorstw, a także średnich i dużych firm.

Artykuł powstał dzięki uprzejmości firmy CUBEM z Dopiewa.