Schody spiralne metalowe

Niewątpliwą zaletą schodów spiralnych zamontowanych w pomieszczeniu mieszkalnym jest ich efektowny wygląd. Schody spiralne nie są rozwiązaniem stosowanym w domach często, ale wszędzie tam, gdzie się pojawią, wzbudzają spore emocje. Schody kręcone śmiało można nazwać elementem dekoracyjnym, nawet jeśli znalazły się w pomieszczeniu nie ze względu na walory estetyczne, a względy praktyczne. Schody spiralne metalowe lub metalowo-drewniane są bowiem świetnym rozwiązaniem w przypadku pomieszczeń o niewielkiej powierzchni. Sprawdzają się wszędzie tam, gdzie nie ma możliwości zamontowania schodów prostych ani zabiegowych.

Schody okrągłe do samodzielnego montażu

Producenci schodów prześcigają się w opracowywaniu rozwiązań, które zaspokoją potrzeby nawet najbardziej wymagających klientów, a w tym osób, które większość prac remontowych i montażowych we własnym domu chcą wykonać samodzielnie. Samodzielny montaż schodów kręconych jest jak najbardziej możliwy, ponieważ w każdym zestawie znajdują się elementy, które wystarczy ze sobą połączyć, stosując się do dołączonej instrukcji.

Schody spiralne składają się z konstrukcji, której najważniejszą część stanowi słup nośny, z balustrady chroniącej przed upadkiem i stanowiącej ułatwienie dla osób starszych czy dzieci, które muszą przytrzymać się czegoś w trakcie wspinaczki na górę, oraz ze stopni wykonanych z drewna lub metalu. W praktyce jednak coraz rzadziej spotykamy schody spiralne metalowe w stu procentach. Znacznie częściej z metalu wykonuje się konstrukcję i balustradę, natomiast do wykonania stopni wykorzystuje się dobrej jakości drewno (zobacz schody spiralne DOLLE). Dzięki takiemu połączeniu schody zyskują nowoczesny design i tracą pierwotną surowość.

Schody spiralne metalowe – kolorystyka

Metalowa konstrukcja schodów kręconych zwykle dostępna jest w kilku kolorach, najczęściej w kolorze srebrnym, białym i antracytowym. Konstrukcję i balustradę maluje się proszkowo, co zapewnia uzyskanie jednolitej i trwałej powłoki. Natomiast drewniane stopnie mogą występować w naturalnym kolorze drewna, wówczas pokrywa się je bezbarwnym lakierem. Mogą być również pokryte preparatem do drewna w kolorze antracytowym, w odcieniu buku, sosny itp.