Salon optyczny Bielsko – profesjonalny dobór soczewek okularowych

Odwiedzając nowoczesny salon optyczny Bielsko, możemy liczyć na profesjonalną obsługę w zakresie doboru okularów korekcyjnych, soczewek kontaktowych, okularów przeciwsłonecznych, a także akcesoriów do przechowywania i pielęgnacji tych produktów.

Wiele salonów oferuje również możliwość skonsultowania dolegliwości z lekarzem okulistą i wykonania komputerowego badania wzroku. Badania komputerowe i okulistyczne stanowią punkt wyjścia, jeśli chodzi o zakup okularów korekcyjnych. Moc soczewki jest tutaj najważniejsza, ale wielu klientom zależy na zakupie okularów, które nie tylko skorygują wadę wzroku, ale spełnią specjalne wymagania – sprawdzą się w czasie długotrwałej pracy przy komputerze czy wielogodzinnego prowadzenia auta.

Soczewki okularowe do zadań specjalnych

W tej grupie znalazły się przede wszystkim produkty opracowane z myślą o specjalnych potrzebach osób, których oczy narażone są na działanie czynników drażniących, takich jak intensywne światło słoneczne, promieniowanie monitorów ekranowych, duża ilość pary wodnej, czy też rażące odblaski. Salon Opticoon zapewnia fachową pomoc osobom, które, z racji wykonywanego zawodu, narażone są na występowanie wymienionych czynników. Będą to przede wszystkim osoby pracujące przed komputerem, zawodowi kierowcy, osoby pracujące w zmiennym oświetleniu i temperaturze.

Soczewkami okularowymi do zadań specjalnych można nazwać m.in. soczewki fotochromowe, czyli zaciemniające się w intensywnym oświetleniu. Soczewki te reagują na zmieniające się warunki i dostosowują do aktualnych potrzeb osoby, która je nosi. W pomieszczeniu wyglądają jak klasyczne okulary korekcyjne, natomiast na zewnątrz soczewki zmieniają kolor i chronią przed intensywnym światłem słonecznym. Nowoczesne soczewki fotochromowe przyciemniają się w przeciągu zaledwie 30 sekund, zatem czas reakcji jest bardzo szybki.

Salon optyczny Bielsko – sprzedaż okularów wyposażonych w specjalne powłoki i filtry

Salon optyczny Bielsko oferuje okulary korekcyjne, progresywne i fotochromowe wyposażone w powłoki i filtry, które zwiększają funkcjonalność soczewek okularowych. Przykładowo powłoki antyrefleksyjne redukują uciążliwe odblaski, a tym samym znacząco podnoszą komfort widzenia. Jest to szczególnie ważne w przypadku długotrwałej jazdy samochodem, zwłaszcza po zmroku i w czasie opadów deszczu. Soczewki z powłoką antyrefleksyjną spotykamy również w przypadku niektórych okularów przeciwsłonecznych, zwłaszcza sportowych, wykorzystywanych zimą, podczas uprawiania sportów zimowych. Promienie słoneczne odbijające się od warstwy śniegu są bardzo uciążliwe, powodują dyskomfort podczas patrzenia, ale mogą wywołać również ból oczu i zawroty głowy.