Rozmiary kontenerów na odpady

Kontenery na odpady umożliwiają utylizację różnego rodzaju śmieci w sposób przyjazny dla środowiska. Niezależnie od tego, czy ma się zamiar wyrzucić gruz budowlany czy odpady wielkogabarytowe, specjalne kontenery mogą pomieścić odpady o dowolnym rozmiarze i kształcie. O jakiego typu kontenerach mowa?

Worki BIG-BAG na gruz

Worki typu BIG-BAG o dużej pojemności sprawdzą się do przechowywania i transportu odpadów o sporej masie i objętości do 1-2 m³ lub 1500 kg. To wyjątkowe pojemniki na odpady, które mogą zastąpić tradycyjne pojemniki, takie jak np. plastikowe pudełka czy metalowe skrzynki. Worki BIG-BAG dostępne są w różnych rozmiarach. Można wybierać między standardowym pojemnikiem do 1 m³ lub pojemnikiem o dużej objętości od 1 do 2 m³. Korzystanie z worka na odpady ma wiele zalet. Worki są stabilne i można zaoszczędzić dużo miejsca, układając je jeden na drugim.

Kontenery na odpady budowlane

Różne firmy świadczące usługi w zakresie wynajmu kontenerów na odpady oferują kontenery o różnej pojemności. Dla osób planujących niewielki remont domu proponuje się kontenery o pojemności: 3 m³, 5 m³ i 7 m³. Istnieje opcja wynajęcia kontenera o większej pojemności, od 12 do nawet 36 m³. Tego typu kontenery z łatwością można umieścić w przestrzeniach prywatnych. Każdy musi wiedzieć, jaki rozmiar najlepiej odpowiada jego potrzebom. W przypadku większych kontenerów budowlanych, zwykle używa się je w celu załadunku odpadów wielkogabarytowych. Obecnie najpopularniejszymi kontenerami budowlanymi są kontenery o pojemności 5 m³. Charakteryzują się one niską wysokością i niewielkimi wymiarami, dzięki czemu nie utrudniają poruszania się po drogach publicznych.

Jeżeli kontenery na odpady, do których wyrzucany jest gruz, mają wystające części, należy je oznaczyć elementami odblaskowymi. Pod koniec dnia kontener należałoby przykryć, aby zapobiec przedostawaniu się kurzu lub osobom trzecim wyrzucać inne rodzaje odpadów (co utrudni recykling gruzu). Poza tym zanieczyszczenia przechowywane w kontenerze na odpady nie mogą wykraczać poza jego górne krawędzie. Po osiągnięciu maksymalnej wielkości odpadów, osoba odpowiedzialna za ich składowanie powinna powiadomić firmę o jego wymianie.

Wynajęcie kontenera na odpady musi być decyzją przemyślaną. Należy dokładnie zastanowić się nad tym, do jakiego rodzaju odpadów i w jakich ilościach ma być wynajęty kontener. Dzięki temu można uniknąć ewentualnych problemów związanych ze składowaniem odpadów budowlanych.