Róż czy bronzer – co wybrać?

Moda na konturowanie twarzy nie przemija od kilku sezonów. Trend ten pokochały nie tylko kobiety z pierwszych stron gazet, ale i zwykłe zjadaczki chleba. Dlaczego? Bo jest on łatwy w wykonaniu, a dodatkowo, aby wykonturować twarz nie potrzeba wiele kosmetyków – wystarczy róż lub bronzer. Który z tych kosmetyków lepiej się do tego nada? Lepiej zdecydować się na jeden czy użyć dwóch?

Róż czy bronzer – czym różnią się te kosmetyki?

Róż i bronzer to kosmetyki, które często są ze sobą mylone. Chociaż obydwa służą do wykonywania makijażu, musisz pamiętać, że wiele je różni. Bronzer, który znajdziesz na tagomago.pl/collections/makijaz-twarz-bronzery, nadaje cerze zdrowy wygląd, modeluje kształt i wyrównuje dysproporcje twarzy. Jednym słowem po jego nałożeniu twarz staje się trójwymiarowa, przewracane są jej cienie i załamania, które traci po aplikacji podkładu i korektora.

Róż ma zupełnie inne zadanie. W pierwotnym założeniu był on przeznaczony tylko do aplikacji na policzki. Jego zdaniem jest odświeżanie, odmłodnienie wyglądu. W zależności od tego, po jaki odcień tego kosmetyku się sięgnie i jak go się nałoży, można nim osiągać różne efekty.

Kolor różu kolor bronzera – czy są takie same?

Róż do policzków i bronzer różnią się też odcieniami, w jakich występują. Ten pierwszy kosmetyk wbrew pozorom wcale nie przybiera tylko koloru różu. Jest on dostępny w wielu barwach od beżowej, przez brzoskwiniową, pomarańczową, aż do brązowych tonacji. Odcień różu powinno się dobierać do naturalnego koloru ust.

W przypadku bronzera jego odcień powinien dobrze komponować się z cerą. Najlepiej, jeśli jest on o dwie tonacje ciemniejszy od niej. Niektóre wizażystki radzą jednak, aby bronzer zawsze dobierać nie do naturalnej karnacji, ale sięgać po ten, który jest zbliżony do koloru, jaki uzyskujemy, opalając skórę.

Róż a bronzer – sposób nakładania

Zarówno róż do policzków, jak i bronzer można nakładać pędzlem lub gąbeczką – na tym podobieństwa w zakresie aplikacji się kończą. Kosmetyki te nakłada się bowiem w zupełnie inne miejsca na twarzy. Ten pierwszy aplikuje się na wystającą część policzków lub na linie kości policzkowych. Miejsce nałożenia bronzera zależy natomiast od kształtu twarzy, np. przy tej kwadratowej najlepiej się zaprezentuje na skroniach i kościach policzkowych

Czy bronzer można stosować razem z różem?

Wiele kobiet uważa, że musi wybierać czy nałożyć róż, czy bronzer. Profesjonalne makijażystki zaprzeczają jednak temu, że kosmetyków tych nie można stosować w jednym make-up. Wręcz przeciwnie zachęcają, aby sięgać po obydwa. Wynika to z tego, że róż i bronzer w makijażu pełnią zupełnie inne role, a także nakładane są w inne miejsca na twarzy.