Regały metalowe dla Twojej firmy

Regały metalowe dla Twojej firmy

Regały metalowe są wykorzystywane w różnych pomieszczeniach. Często używa się ich w garażach, warsztatach, piwnicach, a także magazynach czy sklepach. Dobra prezentacja produktu, oszczędność miejsca, a może przechowanie ciężkiego towaru? Biorąc pod uwagę to, w jaki sposób chcemy wykorzystać regał, należy dobrać najbardziej praktyczny model, który spełni nasze oczekiwania. W artykule podpowiadamy, jak to zrobić!

Wtykowe regały metalowe

Podstawowe, tanie i solidne rozwiązanie. Montaż tego rodzaju regałów jest niezwykle prosty i szybki – poszczególne części łączy się poprzez wsunięcie, zamiast skręcania śrubami. Półki natomiast można ustawić w odpowiednich odstępach, aby zastosować wyposażenia typu: przegrody, kratki dzielące itp. W przypadku regałów wtykowych z dużymi półkami należy jednak zwrócić uwagę na to, czy posiadają dodatkowe wzmocnienie z drutu. To ono zapewnia im stabilność i trwałość. System regałów wtykowych podstawowych oraz dodatkowych umożliwia stworzenie stabilnego szeregu, który będzie korzystny cenowo.

Metalowe regały higieniczne

Restauracje, zakłady przemysłu spożywczego, sklepy, szpitale czy laboratoria to miejsca, w których konieczne jest zachowanie nienagannej czystości. Podczas organizacji tych przestrzeni najlepiej wykorzystać metalowe regały higieniczne. Produkty z tej kategorii spełniają normy sanitarne opisujące sposób przechowywania żywności. Zawdzięczają to konstrukcji stworzonej z chromowanej stali węglowej, która wyróżnia się wysoką jakością. O tym, czy dany produkt rzeczywiście jest bezpieczny dla przemysłu spożywczego świadczy certyfikat NSF.

Regały metalowe a oszczędność miejsca

Regały metalowe a oszczędność miejsca

– W mniejszych magazynach lub halach, gdzie w tym samym czasie trzeba składować dużo towaru, świetnie sprawdzają się regały metalowe z możliwością przesuwania. Regulowany system MESH jest zbudowany z regału, podwozia oraz toru szyn – mówi Mirosław Stańczyk, ekspert z firmy EMPORO. – Taka konstrukcja zapewnia oszczędność miejsca, umożliwia wygodny dostęp do produktów znajdujących się na półkach ze wszystkich stron, a także podwójne wykorzystanie powierzchni magazynowej. Szyny układa się bezpośrednio na podłożu bez potrzeby montażu i można je umieszczać na dowolną długość. Kolejną zaletą tych regałów jest również fakt, że cały system można łatwo zdemontować i przenieść w inne miejsce.

Asortyment regałów metalowych jest niezwykle szeroki. Z tego powodu przy doborze odpowiedniego produktu należy zwrócić uwagę m.in. na maksymalne obciążenie, wymiary, sposób montażu czy stosunek jakości do ceny. W ten sposób będziemy mogli wybrać regał, który najlepiej sprosta naszym oczekiwaniom.