Recepcja w stylu glamour, jak ją urządzić?

Recepcja w hotelu, przychodni, salonie SPA, kosmetycznym lub fryzjerskim jest sercem miejsca, w którym wita się i obsługuje gości. To do recepcji kierują oni swoje pierwsze kroki, zgłaszają swoje potrzeby i to tutaj umawiają się na wizyty. Dla wielu potencjalnych klientów wygląd recepcji ma ogromne znaczenie dla pierwszej oceny miejsca, z którego usług chcą skorzystać. By uczynić je pięknym, luksusowym i budzącym zaufanie, warto zdecydować się na ladę recepcyjną na wymiar w stylu glamour.

Styl glamour, czyli jaki?

Styl glamour jest jednym z najgorętszych trendów w urządzaniu wnętrz recepcji i nie tylko. Jest eklektyczny, niezwykle bogato zdobiony, wykorzystuje zarówno barokowe meble i dodatki, jak i błyszczące powierzchnie oraz kolory z różnych palet barw. Wnętrza w stylu glamour kojarzą się z luksusem, wysokiej jakości materiałami, skórzanymi pikowaniami oraz z dodatkami z kryształu i szkła.

Recepcja w stylu glamour

W stylu glamour bardzo często urządzane są recepcje w salonach urodowych, fryzjerskich oraz w hotelach. Mają one zachęcać do wejścia do środka, zrelaksowania się i obdarzenia pracowników zaufaniem. Recepcja glamour wg wielu klientów świadczy o wysokiej jakości usług, szykownym wyposażeniu i zaangażowaniu w obsługę klienta. Meble w recepcji glamour mają ozdobą formę, która nawiązuje do epoki ludwikowskiej. Bardzo ważne są w niej detale, takie jak gięte nóżki stołów, krzeseł i blatów recepcji, kryształowe uchwyty, szklane żyrandole. Niezwykle ważna jest wysoka jakość wykorzystanych do budowy recepcji materiałów. Blat recepcji musi być nienagannie gładki i czysty. Dlatego też producent lad recepcyjnych na zamówienie wykorzystuje plastyczne, trwałe i estetyczne materiały takie jak corian czy spiek kwarcowy. Dzięki nim może stworzyć estetyczne recepcje w dowolnym kształcie, idealnie dopasowane do oczekiwań użytkownika lokalu w stylu glamour.

Corian – co to takiego?

Corian jest materiałem wynalezionym pod koniec lat 60. XX wieku, a dzisiaj szeroko wykorzystywanym przy produkcji mebli do łazienek, kuchni, ale także do tworzenia elewacji budynków, paneli dotykowych, mebli i oświetlenia. Tym, co wyróżnia corian, jest możliwość tworzenia skomplikowanych form, na których nie odznaczają się łączenia. Można za jego pomocą tworzyć lady w kształcie łuku, jak i kanciaste, geometryczne bryły. Producent nie jest więc w żaden sposób ograniczony i wytwarza meble w dowolnym kształcie.
Zaletą corianu jest wytrzymałość. Twardy, odporny na zmienne temperatury, niewrażliwy na wodę i ścieranie materiał oprze się intensywnemu użytkowaniu, którego w recepcji trudno uniknąć. Nawet krótkotrwały kontakt ze środkami chemicznymi nie zmieni jego nienagannego wyglądu. Łatwo się go czyści i dezynfekuje, co ma ogromne znaczenie dla funkcjonalności lady recepcyjnej. Materiał jest nieporowaty, odporny na rozwój bakterii, wirusów i grzybów. Corian wykorzystywany jest w architekturze zewnętrznej i wewnętrznej, bo nie jest podatny na zarysowania, szorowanie, wodę, trzeba tylko ostrożnie go traktować w kuchni, kiedy lubimy stawiać na blacie gorące garnki. W recepcji jednak nie ma takiego zagrożenia.

A może blat ze spieku kwarcowego?

Spiek kwarcowy także wykorzystywany jest do produkcji nowoczesnych lad recepcyjnych. Można nim wykańczać meble, które mają wyglądać tak, jakby były wykonane z prawdziwego kamienia. Jednocześnie spiek kwarcowy jest lekki, tańszy niż materiał naturalny, ma szerokie zastosowanie w aranżacji wnętrz i właściwości, które umożliwiają jego intensywne użytkowanie w różnych warunkach. Spieki kwarcowe są produkowane z rozdrobnionych skał granitowych. Drobinki łączone są za pomocą różnorodnych substancji zapewniających produktowi twardość i trwałość. Powierzchnia płyty ze spieku może być barwiona i dzięki temu do złudzenia przypomina on łupek, piaskowiec, granit czy marmur. Jest przy tym cienki i lada recepcyjna nie wymaga wzmocnienia konstrukcji.

Piękne i trwałe lady na wymiar

Lady recepcyjne na wymiar z trwałego spieku kwarcowego i corianu doskonale wpasują się w aranżację recepcji w stylu glamour. Wykonywane lady na zamówienie, idealnie wkomponują się w przestrzeń wymiarami i sposobem wykończenia. Lady recepcyjne na zamówienie powstają w ścisłej współpracy z klientem i dokładnie według jego potrzeb oraz oczekiwań. Można je wykonać także w stylu nowoczesnym, klasycznym, rustykalnym czy futurystycznym. W aranżacji glamour wykorzystuje się dodatkowo pikowaną skórę. Lady na zamówienie doposażyć można także w podświetlenie, logo, półki, szufladki i inne wyposażenie niezbędne do pracy recepcjonisty. Dzięki wykorzystaniu nowoczesnych metod produkcji lada będzie idealnie dopasowana do potrzeb klienta.