Przygotowanie dyni na Halloween

Święto Halloween nie może obyć się bez lampionów, które robi się z wydrążonych dyń. Wydaje ci się, że przygotowanie dyni na Halloween wymaga specjalnych umiejętności i że sobie z tym nie poradzisz? Nic bardziej mylnego.

Dynię na święto Halloween może przygotować każdy, wystarczy tylko trochę czasu. Na początek musisz wybrać odpowiednio okazałą dynię. W dużej zmieści się większa świeczka i nie będzie ona przypiekała dyni od środka. Koniecznie musi być ona świeża. Kształt dyni może być dowolny, wybierz taki, jaki tobie najbardziej się podoba.

Pierwszym krokiem jest narysowanie na dyni koła, w miejscu gdzie wyrasta łodyga. Linia pomoże ci wykonać precyzyjne cięcie. Otwór, który w ten sposób powstanie powinien być na tyle duży, aby zmieściła się w nim swobodnie twoja ręka. Do wycięcie otworu użyj ostrego, kuchennego noża. Tnij jak najgłębiej w głąb dyni. Następnie wyjmij wycięte koło łapiąc za łodygę. Będzie ono służyło za pokrywę lampionu. Oczyść ją dokładnie z miąższu i pestek.

Następnym krokiem jest wydrążenie dyni. Weź dużą łyżkę stołową i wybieraj miąższ. Najwygodniej jest trzymać łyżkę za samą główkę. Gdy już dokładnie wydrążysz dynię, weź do ręki długopis i narysuj na niej wzór oczu, nosa i ust. Narysuj dość sporych rozmiarów otwory tak, aby była możliwość łatwego przecięcia na wylot. Weź do ręki mały nożyk i wycinaj precyzyjnie otwory, według narysowanych linii. Gdy już uzyskasz pożądany kształt oczu, nosa i ust, pozostaje ci tylko włożyć do środka dyni podgrzewacze lub świeczkę. Cięte miejsca warto jest posmarować olejem jadalny, dzięki czemu dynia zachowa na dłużej świeży wygląd.

Aby dłużej cieszyć się naszym pięknym lampionem, warto przygotować go już na kilka dni przed świętem Halloween. Jeśli dynię umieścimy na dworze, czyli na balkonie, parapecie, czy tarasie, to na dłużej zachowa ona świeżość.

Pamiętaj o tym, aby przy wykonywaniu lampionu zachować ostrożność. Szczególnie, jeśli pomagają ci dzieci, zwróć uwagę, aby nie zraniły się ostrymi narzędziami. Nie zapomnij także o tym, aby gasić świece w lampionie, gdy idziesz spać, lub wychodzisz z domu.