Proszki hipoalergiczne – skuteczność i zastosowanie

alergianaroztocza-pranie

Na sklepowych półkach coraz częściej znajdziemy produkty do prania określane jako hipoalergiczne. Dla wielu wciąż jednak zastanawiający jest fakt, jak to możliwe, że środki te mogą być skuteczne, skoro ich skład jest delikatny i wolny od silnych substancji. Okazuje się, że w rzeczywistości proszki hipoalergiczne radzą sobie świetnie. Kiedy możemy z nich korzystać? Podpowiadamy w artykule!

Hipoalergiczny, czyli jaki?

Antyalergiczne proszki do prania powstały przede wszystkim z myślą o alergikach. Różnego rodzaju alergie, wziewne i skórne, dotyczą substancji, które są zawarte w standardowych detergentach. Mają one bardzo silne działanie, które może działać drażniąca na układ oddechowy oraz na skórę. Aby zminimalizować ryzyko wystąpienia reakcji alergicznych, a także podrażnień u dzieci czy u posiadaczy wrażliwej skóry, powstały środki o bezpiecznych składach. Hipoalergiczne proszki i płyny do prania są wolne od silnie działających składników, między innymi odpowiedzialnych za zapach. Dzięki temu mogą być stosowane przez bardziej wymagającą grupę ludzi.

Badania proszków hipoalergicznych

A jak upewnić się, że dany produkt rzeczywiście jest hipoalergiczny? Jeśli nie jesteśmy specjalistami w zakresie chemii, odczytanie składu może być dla nas zbyt skomplikowane. Dobrze będzie jednak zwrócić uwagę na otrzymane przez środek piorący certyfikaty. Wydają je ośrodki badawcze i instytuty naukowe, które podczas wnikliwych badań laboratoryjnych i testów dermatologicznych potwierdzają skuteczność i hipoalergiczność środków piorących.

alergianaroztocza

Kiedy warto skorzystać z proszków hipoalergicznych?

Delikatne pranie pozwala nam na zachowanie jakości nawet najbardziej wymagających materiałów. Hipoalergiczne środki piorące, dzięki zastosowaniu delikatnych substancji, znacznie lepiej radzą sobie z praniem jedwabiu, wełny czy bielizny termoaktywnej.

Pranie butów z proszkiem hipoalergicznym daje nam gwarancję, że po praniu skóra naszych stóp nie będzie podrażniona.

Pranie pościeli, przede wszystkim wtedy, gdy dokucza nam alergia na roztocza kurzu domowego, powinno odbywać się przy użyciu proszków hipoalergicznych o działaniu dezynfekującym (do takich środków należą produkty Mr. ZIGGI). Dzięki temu jednocześnie oczyścimy materiały z niebezpiecznych dla zdrowia drobnoustrojów oraz wyeliminujemy możliwość wystąpienia reakcji alergicznych na substancje zawarte w detergencie.

Pranie ubrań sportowych, które są uszyte z wymagających specjalnej pielęgnacji, również najlepiej będzie przeprowadzić właśnie z proszkiem hipoalergicznym. W ten sposób pozbędziemy się bakterii i grzybów rozwijających się w przepoconych materiałach, a także unikniemy podrażnień skóry.

Pranie ubranek dziecięcych w proszkach hipoalergicznych to już oczywistość. Skóra dziecka jest bardzo delikatna – należy wziąć pod uwagę wrażliwość na substancje chemiczne zawarte w środkach do prania. Proszki hipoalergiczne najlepiej nadają się do prania pieluszek, ubranek czy nawet zabawek.

alergia

Wyjątkowe proszki hipoalergiczne

Połączenie działania dezynfekującego ze składem hipoalergicznym jest czymś, co pozwala nam na naprawdę skuteczne i dokładne pranie. Środkami, które gwarantują nam takie właśnie korzyści, są proszki piorąco-dezynfekujące Mr. ZIGGI. Ich efekty potwierdzają liczne badania prowadzone przez instytuty naukowe. Opierają się na skoncentrowanej formule, dzięki której wystarczy niewielka dawka produktu, by dogłębnie oczyścić materiały. Dla tych, którzy liczą się nie tylko z bezpieczeństwem skóry czy tkanin, ale i troszczą się o naszą planetę, to także dobry wybór. Produkcja Mr. ZIGGI odbywa się w takich warunkach, aby nie szkodzić środowisku. Produkty kupimy w opakowaniach z surowców z recyklingu, same również się do tego nadają.

Skuteczność proszków hipoalergicznych – podsumowanie

Jak widać, środki o hipoalergicznych składach potrafią zaskoczyć swoim działaniem. Dzięki dokładnie opracowanej formule sprawdzą się w wielu przypadkach, poradzą sobie z zabrudzeniami i dogłębnie oczyszczą materiały. Nie musimy się bać, że ubrania będą niedoprane – z proszkami hipoalergicznymi nam to nie grozi!