Producent ubranek dla dzieci: rodzicu, patrz za co płacisz!

W przypadku zakupów ubrań dla dzieci trudno zachować zimną krew. Bardzo często urocze kreacje, miniaturki ubrań dla dorosłych, tak bardzo nas w sobie rozkochują, że zapominamy o kwestiach czysto praktycznych. Rodzice coraz częściej nie przykładają wagi do jakości kupowanych ubrań dla swoich pociech. Dzisiaj na pytanie jak ważne jest dobre przyjrzenie się kupowanym ciuszkom, pomoże odpowiedzieć nam założycielka marki TUSS (polskie ubrania dla dzieci).

Ubrania dla dzieci – producent ostrzega: cena nie gwarantuje jakości!

Zalewająca nas fala nietrwałych i słabych gatunkowo ubrań dla dzieci psuje mocno opinie firmom, które świadomie wybierają najlepsze materiały oraz działają z nurtem EKO. Producent ubrań dla dzieci, który szanuje swoich klientów, stawia na takie produkty, które są trwałe. Naprzeciw staje masowa produkcja ubranek dziecięcych – nastawiona na jak największy wolumen, jak najniższym kosztem. Cena wyprodukowania bluzeczki lub legginsów jest kilku lub nawet kilkunastokrotnie niższa niż lokalnych producentów, zachowując tę samą cenę jednostkową w sklepie.

Kiepski materiał, niechlujne szycie i inne oczywiste mankamenty producent odzieży dziecięcej z Dalekiego Wschodu zwykle przykryje efekciarskim designem lub czymś innym, co przykuje uwagę konsumenta i odwróci wzrok od tandetnego wykonania. Jak przyznaje firma TUSS – producent ubranek dla dzieci, takie wyroby weryfikuje zwykle pierwsze kilka prań. Blaknące kolory, wychodzące nitki, porozciągane rękawki lub nogawki, sprane grafiki – to typowe dla niskiej jakości ubranek dla dzieci, jakich niestety nie brakuje w wielu sieciowych butikach.

Fot. Rodzinna propozycja od marki Tuss.pl

Polskie ubrania dla dzieci – zwracaj uwagę na rodzaj materiału

Najlepszym połączeniem jest zestawienie bawełny z elastycznym tworzywem sztucznym. Niektóre osoby może to szokować: przecież ubranka dla dzieci powinny być EKO i pozbawione plastiku! Biorąc jednak pod uwagę ekstremalne użytkowanie ubrań dziecięcych, jakie nasze pociechy z pewnością im zgotują, lepiej, aby delikatna i miła dla skóry bawełna była wzmocniona elastycznym włóknem. Producent ubranek dla dzieci nie robi tego z oszczędności – elastyczne tworzywo sztuczne wzmacnia strukturę materiału, sprawia, że ubranka dziecięce nie odkształcają się w trakcie noszenia, a także podczas wirowania w pralce. Stosunek 70-30 na korzyść bawełny będzie optymalny: ubrania dla dzieci będą przewiewne i delikatne dla skóry, przy jednoczesnym utrwaleniu samego materiału.

Fot. Ubrania dla matki i córki- Tuss.pl

Producent ubrań dziecięcych radzi: szyte a nie prasowane!

Jednym z elementów, które uwielbiają dzieci na swoich ubraniach, są grafiki, np. wyobrażające ich lubione postaci z bajek czy seriali. Niestety, im więcej prasowanych dodatków, tym większa szansa, że ubrania dziecięce wylądują w koszu dosyć szybko. Pranie w wysokiej temperaturze, które jak doskonale wiemy jest niezbędne, by pozbyć się uciążliwych plam (dzieciaki wiedzą jak przetestować nawet najlepszą pralkę i najskuteczniejszy odplamiacz), jest niszczycielskie nie tylko dla samych plam, ale także dla prasowanych grafik. Z czasem kruszą się one i odpadają, a wówczas nawet najbardziej urocze ubrania dla dzieci wyglądają jak stare łachmany…