Poznaj wszelkie rodzaje stelaży pod materac

Spanie jest ogromnie ważną częścią naszego życia. Wskazane jest jednak dbać o to, by był to zdrowy oraz komfortowy sen. Dlatego też urządzając sypialnie zwracamy bardzo wielką uwagę na opcje odpowiedniego łóżka. Bardzo duży wybór wielorakich modeli oraz wielkości łóżek sypialnianych może spowodować, że w pewnym momencie podjęcie kategorycznej decyzji staje się całkiem kłopotliwe. Czasami zdarza się też tak, że szukając doskonałego łóżka, zapominamy o pewnych istotnych sprawach, które nie są widoczne na pierwszy rzut oka. Aby umożliwić sobie zdrowy relaks powinniśmy zwrócić również uwagę na wybór odpowiedniego materaca – jest to na szczęście temat, który coraz częściej jest poruszany i umożliwia dojście do informacji o tym, na jakim rodzaju materaca najlepiej spać. Nieodłączną częścią każdego łóżka do sypialni jest też stelaż pod materac. Na nieszczęście, nieraz zdarza się, że niekoniecznie zwracamy uwagę na ten szczegół. Warto jednak mieć na uwadze, że właściwe wsparcie oraz odmiana materaca ma największy wpływ na nasz sen. W artykule odnajdziesz zestawienie rodzajów stelaży pod materac. Mamy nadzieję, że pomoże Ci to wybrać najlepszą opcję dla siebie.

Prosty stelaż rolowany pod materac

Jednym z najpopularniejszych stelaży do łóżka są modele rolowane stworzone z drewnianych listewek. Tego typu klasyczny rolowany stelaż wykonany jest z drewnianych listewek co zapewnia adekwatne wsparcie do materaca. Do produkcji najczęściej używane jest drewno sosnowe, świerkowe lub bukowe, które znamionują się najlepszą stabilnością oraz odpowiednią elastycznością. Łączenia między drewnianymi listwami rolowanego stelaża do łóżka wykonane są z trwałej taśmy umożliwiającej proste rozłożenie i złożenie stelaża. Warto zaznaczyć, że dobry stelaż pod materac przyczynia się również do dbałości o materac. Dzięki odstępom pomiędzy listewkami następuje stosowna cyrkulacja powietrza, która ma znaczenie dla higieny każdego materaca.

stelaz-rolowany

Stelaż elastyczno – listewkowy

Szukając mocnego oraz wielozadaniowego stelaża do łóżka warto wziąć pod uwagę plastyczny stelaż listewkowy. Drewno bardzo dobrze sprawdza się jako wsparcie dla materaca do spania. Dużą wartością sprężystych listewek jest trwałość oraz właściwa amortyzacja naporu, dzięki czemu stelaż może nie tylko służyć przez bardzo długi czas, lecz po pierwsze znacząco poprawia komfort naszego snu.

stelaz-elastyczny-listewkowy

Na elastyczność tego rodzaju stelaża do łóżka znaczący wpływ ma również metoda montażu, czyli uchwyty na listewki, które zostały wykonane z elastycznego materiału, z reguły gumy kauczukowej. Warto zaakcentować, że elastyczne stelaże listewkowe cieszą się dużą renomą ponieważ są dedykowane do każdego rodzaju materacy, co sprawia, że są bardzo uniwersalne i bezproblemowe w dopasowaniu do naszych potrzeb.

Stelaż regulowany: ręcznie i elektrycznie

Stelaże regulowane zyskują coraz większą renomę. Sposobność regulacji ręcznej bądź elektrycznej pozwala na zmianę ustawienia części podnóżka oraz zagłówka. Nowoczesne modele sterowane automatycznie to nie tylko zmiana ustawienia stelaża za pomocą pilota, lecz obecnie możesz to wykonać korzystając ze swojego smartfona.

stelaz-elektryczny

Dzięki subiektywnemu ustawieniu materaca i dostosowaniu go do naszych potrzeb, poprawiamy luksus snu. Takie regulowane materace są też promowane osobom starszym i z problemami zdrowotnymi, które spędzają w łóżku znacznie więcej czasu. Przeglądając oferty stelaży z regulacją można też spotkać się również z modelami, które gwarantują również wybór zmiany twardości w obrębie barków i bioder. Takie stelaże odnajdziesz również pod nazwą stelaży strefowych.

regulacja-reczna

Wybierając stelaż regulowany ręcznie lub automatycznie warto pamiętać, że dobór materaca powinien być znacznie bardziej zaplanowany niż w przypadku klasycznych modeli. Do tego rodzaju stelaży dedykowane są materace piankowe oraz lateksowe, natomiast materace sprężynowe zdecydowanie odradzamy.

Stelaż podnoszony z pojemnikiem

Stelaż pod materac z możliwością podniesienia umożliwiającego dostęp do pojemnika na pościel to rozwiązanie, które doskonale sprawdzi się w mniejszych mieszkaniach, gdy zależy Ci na dodatkowym miejscu do gromadzenia. Tego rodzaju stelaż wykonany jest zazwyczaj na stalowej lub drewnianej ramie, która zapewnia jakość oraz trwałość konstrukcji.

stelaz-podnoszony

Drewniane listewki, podobnie jak w przypadku pozostałych rodzajów stelaży do łóżka do sypialni, gwarantują odpowiednią elastyczność powierzchni pod materacem. Warto zaznaczyć, że dobrej jakości stelaż podnoszony powinien być dzielony na dwie części przy spożytkowaniu środkowej listwy wzdłużnej. Pojemnik pod stelażem wykonany jest z płyt, a w większości przypadków możesz samodzielnie zdecydować jaka głębokość będzie najbardziej odpowiednia. Dużą zaletą stelaży pod materac z pojemnikiem jest również fakt, że występują również jako modele z regulacją twardości. To połączenie praktyczności z komfortem sprawia, że jest to wariant, który serdecznie polecamy.