Pompy Liverani – rodzaje i zastosowanie

Włoska marka Liverani słynie przede wszystkim z produkcji nowoczesnych pomp wyposażonych w elastyczne wirniki. Nie jest to jednak jedyny rodzaj urządzeń dedykowanych do transportu mediów, jakie oferuje firma. Trzeba jednak przyznać, że specjalizuje się ona właśnie w tym segmencie. Przy czym rodzajów pomp z elastycznym wirnikiem jest kilka. Dlatego warto przejrzeć asortyment marki i zorientować się, co dokładnie można w nim znaleźć. Zapraszamy!

Pompy z elastycznym wirnikiem Liverani

Można spokojnie powiedzieć, że samozasysające pompy z elastycznym wirnikiem wykonane ze stali nierdzewnej są produktem flagowym Liverani. Taka konstrukcja wirnika pozwala na niezwykle wydajne, a równocześnie delikatne pompowanie danego medium. Z tego też powodu stosowane są w sytuacji, kiedy dana ciecz wymaga dużej subtelności przy jej transportowaniu. Znajdują one zastosowanie przede wszystkim w branżach spożywczych, farmaceutycznych i kosmetycznych. Przy czym pompy Liverani z wirnikiem elastycznym to pompy odwracalne.

W ofercie marki znajdziemy pompy z wirnikiem elastycznym o różnej budowie, np.:

  • pompy z silnikiem elektrycznym i zabezpieczeniem przeciwwybuchowym (seria GR ADPE SPECJAL)
  • pompy blokowe z silnikiem przekładniowym (seria VA)
  • pompy blokowe z silnikiem elektrycznym (seria EP)

Oczywiście oferta pomp z wirnikiem elastycznym jest o wiele większa, a poszczególne konstrukcje dostępne są w różnych typach (np. pompy wyposażone w reduktor prędkości lub pompy z przemiennikiem częstotliwości) i o zróżnicowanej mocy.

Liverani samozasysające zębate pompy objętościowe

Oprócz pomp z elastycznym wirnikiem w ofercie Liverani znajdują się także samozasysające zębate pompy objętościowe, które są dedykowane do transportowania cieczy lepkich, takich jak np. oleje. Są one oferowane w zróżnicowanej gamie parametrów. Sama konstrukcja dostępna jest z podstawą lub bez.

Samozasysające pompy z pierścieniem do płynów

Tego typu pompy Liverani stosowane są przede wszystkim w sektorze rolniczym, morskim, spożywczym i chemicznym. Są to samozasysające się pompy pierścieniowe odwracalne, co pozwala na bezproblemowe odwrócenie kierunku biegu zasysanej cieczy. Są one wyposażone w wirnik gwiazdowy. Urządzenia te są dostępne w wielu wariantach konstrukcyjnych w tym m.in. jako pompy mobilne z falownikiem i panelem sterowania, a także pompy elektryczne oraz pompy dedykowane do silników hydraulicznych.

Pompy elektryczne jednośrubowe

Liverani produkuje także elektryczne pompy jednośrubowe z korpusem wykonanym ze stali nierdzewnej. Urządzenie to jest dedykowane do branży spożywczej i chemicznej, gdzie zachodzi konieczność transportu cieczy gęstych i lepkich – w tym nawet takich, w których znajdują się cząsteczki stałe.