Polecane marki samochodów dostawczych

polecane-marki-samochodow-dostawczych

Rynek samochodów dostawczych w Polsce jest obecnie bardzo szeroki. Daje to przedsiębiorcom ogromną swobodę wyboru i możliwość indywidualnego dopasowania konkretnego modelu do potrzeb prowadzonego biznesu. W związku z tym, że wybór idealnego dostawczaka nigdy nie jest łatwym zadaniem, przedstawiamy listę polecanych marek i modeli aut dostawczych. Jeśli nie wiesz, po jaki pojazd sięgnąć, zapoznaj się z dalszą częścią naszego artykułu.

Fiat PROfessional

Dobry samochód dostawczy musi być przede wszystkim użyteczny i wytrzymały. Powinien być wystarczająco pojemny, aby pomieścić wszystkie transportowane towary. Warto, by był też komfortowy w prowadzeniu. Wygoda kierowcy jest przecież tak samo ważna, jak parametry użytkowe. Auto musi mieć przestronną kabinę, wygodne fotele oraz sprawną klimatyzację. Wszystkimi tymi cechami charakteryzują się modele produkowane przez markę Fiat PROfessional.

Spółka zależna międzynarodowego koncernu Stellantis została założona w 2007 roku. Firma obecnie dostarcza na rynek jedne z najpopularniejszych pojazdów dostawczych. Warto wspomnieć tu m.in. o niezawodnym Fiacie Ducato. W samym 2021 roku sprzedano łącznie 5252 nowych egzemplarzy tego modelu. To auto bardzo popularne również na rynku samochodów używanych. Jeśli szukasz funkcjonalnego i wydajnego pojazdu dostawczego, wybierz Fiata Ducato. Wrocław to miasto, w którym przedsiębiorcy chętnie sięgają po ten model. Poza nim marka oferuje klientom także modele takie jak Scudo, Doblo, Fiorino i Panda VAN.

IVECO

Kolejną z polecanych marek na rynku samochodów dostawczych jest IVECO. Włoskie przedsiębiorstwo specjalizujące się w produkcji dostawczaków, aut ciężarowych, a także autobusów i podwozi autobusowych działa nieprzerwanie od 1975 roku. Najpopularniejszym pojazdem dostawczym w ofercie marki jest IVECO Daily. W 2021 roku polscy konsumenci zakupili łącznie 6673 nowych egzemplarzy tego modelu. To wzrost o ponad 55% w porównaniu z rokiem poprzednim.

Jak tłumaczy nasz rozmówca, doradca klienta w salonie samochodowym ADF Auto z Wrocławia, który zajmuje się sprzedażą aut marki IVECO: Od momentu debiutu pierwszej generacji modelu Daily pod koniec lat 70. XX wieku cieszy się on niesłabnącą popularnością wśród europejskich konsumentów. Wynika to z jego licznych zalet. Jest to auto niezwykle funkcjonalne, dlatego idealnie sprawdza się w codziennej pracy wielu przedsiębiorstw. To samochód niezawodny i dzięki temu bardzo tani w eksploatacji. Obecnie produkowana czwarta generacja Daily jest ponadto bardzo nowoczesna i komfortowa w prowadzeniu. Włoska marka dba o potrzeby zarówno kierowców, jak i środowiska naturalnego, oferując wersję napędzaną CNG, czyli sprężonym gazem ziemnym.

Renault

Francuska marka to bez wątpienia jeden z najlepszych i najpopularniejszych producentów samochodów dostawczych. Renault jest obecne na rynku już od ponad 120 lat. Historia tej marki robi wrażenie na wszystkich fanach motoryzacji.

Jeżeli chodzi o segment aut dostawczych, to Francuzi stawiają przede wszystkim na model Master, produkowany od 1981 roku. Wśród polskich konsumentów kupujących pojazdy dostawcze w 2021 roku był to najchętniej wybierany model. Renault Master sprzedało się w liczbie 10785 sztuk, co było wzrostem o niemal 45% w porównaniu z rokiem ubiegłym. Master jest autem niezawodnym, a do tego bardzo praktycznym. Ma nowoczesny design oraz świetne własności przewozowe. Model ten jest dostępny w kilku wersjach zabudowy nadwozia. Wszystko to sprawia, że auto ma wszystkie cechy doskonałego samochodu dostawczego.

Mercedes

Wśród polskich konsumentów kupujących auta dostawcze niesłabnącą popularnością cieszy się także marka Mercedes. Dlatego też nie mogliśmy nie wspomnieć o niej podczas przygotowywania tego artykułu. Niemieckie przedsiębiorstwo być może nie jest specjalnie kojarzone z modelami dostawczymi, jednak na rynku popularnych dostawczaków od lat radzi sobie bardzo dobrze.

Najpopularniejszym samochodem dostawczym produkowanym przez Mercedesa jest Sprinter. Należy on do najczęściej kupowanych modeli dostawczych w Polsce. W 2021 roku auto to zostało sprzedane w liczbie 5178 sztuk. Zaprezentowana w 2018 roku trzecia generacja Sprintera cieszy się doskonałą opinią pod względem bezpieczeństwa, bezawaryjności oraz komfortu jazdy. Jest to pierwszy dostawczy model Mercedesa dostępny z napędem całkowicie elektrycznym. E-Sprinter jest ekonomiczny, elastyczny oraz ekologiczny. Nie traci przy tym walorów czysto użytkowych, ponieważ jest tak samo funkcjonalny, jak wersja z napędem spalinowym.

Ford

Amerykańska marka ma długą historię, jeśli chodzi o modele dostawcze. Już w latach 30. poprzedniego wieku Ford wprowadził w swoich fabrykach wyraźny podział na auta osobowe i dostawcze. Przełomem dla marki był rok 1953, kiedy to przedsiębiorstwo ze Stanów Zjednoczonych rozpoczęło produkcję kultowego modelu Transit. Jest to jeden z najlepszych i najchętniej wybieranych samochodów dostawczych nie tylko w USA, ale na całym świecie.

W Polsce Ford Transit cieszy się równie dużą popularnością. W 2021 roku polscy konsumenci kupili łącznie 3341 nowych modeli tego auta. Do jego największych zalet należy z pewnością dużą użyteczność, a przy tym doskonały komfort prowadzenia. Wśród wielu kierowców panuje przekonanie, że jazda Transitem jest niemal tak przyjemna, jak samochodem osobowym. Aktualnie produkowana szósta generacja zbudowana jest na zupełnie nowej platformie, przez co auto nie przypomina swoich poprzedników. Jest o rozmiar większe, dzięki czemu może przewozić zdecydowanie większą liczbę towarów.